Wpis z mikrobloga

wydaje mi się, że mam lepsze pojęcie o tym co się dzieje w wielu miejscach od Ciebie

@Beekeeper: Doprawdy? Ale ja tu mieszkam kilkanaście lat. ¯\_(ツ)_/¯
Black girls tits to brzmi jak nazwa drinków, które pijam w lokalnych knajpach. Propaganda ci mózg zaprala i nie wiesz, jak wygląda rzeczywistość. Więcej tvp i konserwatywnych mediów!one!1
  • Odpowiedz
@biliard: piszesz coś o mózgach a wiesz lepiej jakie kanały oglądam i jakie mam poglądy. Nie oglądam TVP ani tym bardziej TVN. Szkoda mi czasu na takie rzeczy. Mieszkasz kilkanaście lat w wielu miejscach? Dałem ci przykład z UK, który jest podparty filmem. Cancel culture to jest standard w UK, kolejny przykład z UK
https://www.youtube.com/watch?v=6WyRdz1Ix64

Zatem to ty żyjesz w świecie fantazji lub nie rozumiesz o czym piszę.
  • Odpowiedz
co jest obraźliwego w słowie murzyn?


@Beekeeper: stało się w obecnych czasach obraźliwe. Nie będe ci dokładnie tłumaczył czegoś co możesz sobie szybko wyguglować, z resztą sam bym to musiał zrobić, jakbym chciał szczegółowo wszystkie argumenty przedstawić i historię tego słowa. Są liczne arttykuły i wypowierdzi językoznawców, które dokładnie to omawiają.

To słowo używane było nawet przez naszych wieszczy np. wierszyk "Murzynek Bambo", czy W pustyni i w puszczy.


@Beekeeper:
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: to co piszesz jest tak bzdurne pod względem merytorycznym, że nie chce mi się tego komentować. Do tego forma, "xD", wulgaryzmy oraz styl twojej wypowiedzi mówi mi dużo o twoim poziomie intelektualnym. Nie wołaj mnie więcej, bo szkoda mojego czasu.

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Klopotliwy-Murzyn;17473.html

"Polska nazwa Murzyn wywodzi się z łacińskiego Maurus (który do naszego języka dotarł za pośrednictwem czeskim) oznaczającego mieszkańca północnej Afryki, a więc osobę mającą nieco ciemniejszą karnację niż my...
  • Odpowiedz
wiesz lepiej jakie kanały oglądam i jakie mam poglądy

Nie znam, nie kojarzę cie z wykopu (jeśli w ogóle o to ci chodzi).

Dałem ci przykład z UK, który jest podparty..

@Beekeeper: Ale ja właśnie mieszkam w UK. Pozdro z Belfastu, #!$%@? pogoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu nie chodzi o to, by się wymieniać poglądami na to, co się tu dzieje. Zamiast dewagować i łykać propagandę,
  • Odpowiedz
@biliard: nie mam nic przeciwko homoseksualistom czy chrześcijanom do czasu jak zbyt natarczywie próbują narzucić mi swój światopogląd lub zachowania. Każdy niech sobie żyje jak chce do czasu jak nie narzuca mi swoich przekonań i nie każe żyć według swoich zasad. Jeżeli jest inaczej, to wtedy pojawia się problem, bo ja jestem wolnościowcem.
  • Odpowiedz
do czasu jak zbyt natarczywie...

@Beekeeper: Rozumiem, że sędziami mają być tylko "swoi"? Tu nikt chrześcijan ani gejów "intruzyjnie" nie ocenia. Na tym między innymi polega wolność, do której Europa Wschodnia zwyczajnie nie dorosła.
  • Odpowiedz
@Beekeeper: pierwsze zdanie prawdziwe, drugie wyssane z palca. Brakuje filmiku z żółtymi napisami - isis przejęli Europę xdd
Beka z was apologeci speirdolenia, błądzące we mgle dzieci frondy, wykopu i niezależnej xddd
  • Odpowiedz
@biliard: z tych trzech portali jestem i czytam tylko wykop. Kolejna nadinterpretacja i manipulacja jak z tym TVP. Masz ogromną skłonność do szufladkowania i oceniania ludzi na podstawie twoich wymysłów i światopoglądu, świat nie jest zero-jedynkowy. Moim zdaniem umiejętnie wychodzi ci tylko obrażanie innych, które wynika z braku tolerancji, empatii oraz zdrowego rozsądku i możliwe, że z braku stabilności emocjonalnej. Błagam nie wołaj mnie już, bo to jest żenujące.
  • Odpowiedz
@Beekeeper: Wymieniając te portale nie pisałem o ludziach, którzy czytają je wszystkie jednocześnie. Dopowiedziałeś sobie nie zważając na liczbę mnogą. Pewnie przypadkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tymczasem eot
  • Odpowiedz
to co piszesz jest tak bzdurne pod względem merytorycznym, że nie chce mi się tego komentować


@Beekeeper: Typowy komentarz osoby bez zadnych argumentów xD

Do tego forma, "xD", wulgaryzmy oraz styl twojej wypowiedzi mówi mi dużo o twoim poziomie intelektualnym


@Beekeeper: O twoim poziomie intelektualnym mówi to, ze nie potrafisz podjąć merytorycznej dyskusji, brak ci argumentów.

@Beekeeper: Sam się zaorałeś tym linkiem, bo autorka pisze, że nie używa tego
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Zacytowałem fragmenty z PWN, które mówią jasno jak jest z tym słowem, jak grochem o ścianę, bo ty dalej swoje bajki. To, że ostatnio część środowisk próbuje napiętnować to słowo i zmienić jego znaczenie to inna sprawa. Mi na przykład słowo "białas" zupełnie nie przeszkadza. Dodatkowo w Afryce wołają na białych "muzungu". Czemu z tym nie walczysz?

Czarni mówią na siebie słowo na "n" i im nie przeszkadza, ale jak
  • Odpowiedz