Wpis z mikrobloga

Dyplom zawsze będzie coś warty i nie wmówisz mi że jest inaczej


@ApoIIyon: jeśli jako "coś" przyjmiemy zero albo wartość ujemną, to owszem, ZAWSZE będzie coś warty.

Myślę, że wypowiadanie się z taką swadą o rynku pracy, gdy nie masz o nim pojęcia, jest z Twojej strony dużą odwagą.
  • Odpowiedz
@nie_tak_szybko: Nie wiem jak to wygląda w krajach skandynawskich ale miałem do czynienia z programistami świeżo po angielskich szkołach no i ich poziom był znacznie niższy niż studentów po polskich szkołach
  • Odpowiedz
@ApoIIyon:

No to błędnie to odbierasz. Nie popieram lewicy, a już tym bardziej razem, ale tutaj się z nimi wyjątkowo zgadzam. Komentujesz obrazek który przedstawia rzeczywisty problem w edukacji na podstawie uprzedzeń do danej partii. Tak nie powinna wyglądać dyskusja polityczna.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco:

System pruski został wymyślony po to żeby dzieci nie wciągały kleju po budowach i nie próbowały się ruchać po kątach w wieku 13 lat + jako odciążenie dla rodziców.

Jako społeczeństwo powinniśmy od tej patologii odejść tak jak już robią to kraje na północy jak Norwegia czy Finlandia.

Pracuję jako inżynier po AGH i uważam że oceny przez całą edukacje były #!$%@? warte. Co z tego że miałem 4/5 z
Gavilar - @ImInLoveWithTheCoco: 

System pruski został wymyślony po to żeby dzieci ...
  • Odpowiedz
@Gavilar: Fajnie tu pokazali jak ta blondynka mówi, że bardzo trudno przejść przez takie studia, żeby zostać tam nauczycielem. A jak ja chodziłem do szkoły to większość osób to wyglądały jak osoby, które tam siedzą za karę bo myślały, że np po polonistyce zostaną drugą Wisławą Szymborską xD
  • Odpowiedz
@Tommy__: U nas był trochę nacisk na to żeby iść na studia. Idź na studia bo będziesz nikim, szczególnie w rocznikach 80-90. Tylko ludzie szli na te studia i po nich dalej nie wiedzieli kim by chcieli być, no to został nauczyciel ¯\_(ツ)_/¯ A tu laska mówi że masz chcieć być nauczycielem, to jest twoja pierwsza opcja, a nie alternatywa.

Teraz gospodarka jest dużo bardziej europejska, zachodnia i otwarta i ludzie
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: my młodzi xD niech julka mówi za siebie. I chcieć to sobie może, ja chcę lambo z salonu. Jak nie potrafi głupiego testu nawet na 2 zdać, to albo powinna iść do zawodówki, albo zacząć się chociaż MINIMALNIE uczyć.
  • Odpowiedz
@4833478: w 80% przypadków, jak ktoś nie potrafi zdać testu na 2 czyli na 50%/51% to jest leniem i jeśli to rzutuje na jego przyszłość, to jest głupi że lenistwo przedkłada nad swoją przyszłość. I taka jest prawda. Jeszcze trzeba nas (tak, nas bo ja też jestem jeszcze młodzież) klepać po główce za każdą pałę i gadać "nić się nie stało, to nie twoja wina, nie jesteś głupi, tylko nie masz
  • Odpowiedz
tylko prawactwo sie bedzie nad tym spuszczac. „ O boze o #!$%@? testu sie boi” a sami srali po gaciach pewnie przed matura z matmy podstawowej xddd Laska ma racje, oceny wystawiaja nauczyciele ktorzy #!$%@? potrafia, a strofują pierwsi, ja bym lepiej uczyl tej matmy czy informatyki po samej inzynierce niz moi dotychczasowi nauczyciele. #!$%@? nie nauczyciele. Pozdrawiam cieplutko.
  • Odpowiedz
oceny wystawiaja nauczyciele ktorzy #!$%@? potrafia


@herambe: no tak, julka wszechwiedząca wie lepiej od nauczycieli. Najlepiej skasować złe, prawackie, faszystowskie szkoły i niech julki się uczą same, w domu

  • Odpowiedz
@herambe: ale co zmieniać? Szkolnictwo? Nie wiem, ja bym nie chciał, żeby julki z podstawowym wykształceniem miały możliwość zmieniania programu nauczania czy systemu szkolnictwa. Od tego są wykwalifikowani ludzie, a nie dzieciaki bez matury
  • Odpowiedz