Wpis z mikrobloga

Pracownicze Plany Kapitałowe - co z tym zrobić, zostać czy się wypisać? Robię w budżetówce. Jestem koło 30tski. Połowa osób w pracy mówi, że to super opcja, a druga połowa się wypisuje, ale nie potrafi przedstawić argumentów czemu, jedynie jakieś gadki, że w ich wieku to "podobno" nie warto, że pisowcom nie dadzą trzymać swoich pieniędzy, itp.
#pracbaza #praca #podatki #ppk #pracowniczeplanykapitalowe #prawo #prawopracy #zus #emerytura #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 57
@oldspiceedit: @pilot1123: @DeoLawson: ogólnie ja na razie nie miałem możliwości skorzystania, ale zamierzam zostawić jak przejdę na UoP - sam raczej nie inwestuję w WIG20 a akurat te 2% moich zarobków (+ coś od pracodawcy) niech tam próbuje coś ugrać ;) zawsze to jakaś dywersyfikacja.
Póki życie nie przyciśnie (albo rząd nie zacznie kombinować czegoś z PPK) to pewnie nie będę chciał wypłacać.
@Vadzior Również pracuję w budżetówce i jestem jednym z nielicznych ludzi z wydziału, którzy w PPK zostali. Przyjmuję argument, że kiedyś te pieniądze mogą ci po prostu zabrać i rozumiem brak zaufania do rządu. Gdybym pracował u tego słynnego prywaciarza to pewnie korzystniej byłoby się umówić na jakieś 2% podwyżki żeby się w ogóle w to nie bawić, no ale wg mnie kluczowe jest to że jesteś pracownikiem budżetówki i doskonale sobie
@Vadzior: najlepsza opcja to nie wypisywac sie, ale wybierac regularnie co miesiac.
Bedziesz o przodu o to co jest zmuszony doplacac pracodawca, a jak bedziesz to szybko wyjmowal z konta, to ten kto obsluguje twoje ppk nie zdzazy #!$%@? tego na gieldzie.
oczywiscie caly zysk to jakis ulamek % zarobkow i minus taki ze trzeba regularnie to wyciagac