Wpis z mikrobloga

Ze niby na zachodzie cudownie, czysciutko i schludnie, a daj polaczkowi to zaraz pobrudzi i rozwali.


@marcus1a: a to już Ty sobie dopowiadasz że to jest przesłanie tego mema, więc może warto przemyśleć o czym to świadczy.
@DerMirker: akurat śmieci w Rzymie nie wywarły na mnie tak wielkiego wrażenia, znając mentalność Włochów. Ale kiedy zobaczyłem walające się worki w centrum Kopenhagi to kurde... po bogatych, ułożonych i zasadniczych potomków wielkich wikingów się tego nie spodziewałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
ze tak czystych miast, jak u nas, to ze swieca szukac


@marcus1a: prawie się przewróciłem ze śmiechu.

Wiesz po czym poznać - literalne z zamkniętymi oczami - że z zachodu wjechałeś na teren PL? Po drogach. Potem wystarczy tylko otworzyć na chodniku oczy i już masz pewność, gumy du żucia, pety, i śmieci na trawnikach.
@marcus1a: ale ten mem to nie jest żadne porównanie czystości miast. xD syndrom oblężonej twierdzy to szukanie sobie wroga, tam gdzie go nie ma - nawet w jakimś głupim memie. ktoś Ci pokazuje śmieszny obrazek z, nomen omen, znajomym widokiem, a Ty reagujesz na zasadzie "a u was Murzynów biją!". jak w Polsce zobaczysz jedną kupę na ulicy, to będziesz krzyczał, że na zachodzie widziałeś dwie? dla mnie EOT, bo już
@Majku_: miałem podobnie w wiedniu, sporo luźnych smieci rozganianych przez wiatr, jakieś samochody bez kół, rowery z których została tylko przypięta do barierki rama xD.
@sehnsucht: oczywiscie, ze donikad, skoro napisalem ci o socrealizmie i kiczowaych latach 90', ale ty zdajesz sie tego kompletnie nie brac pod uwage, tylko sama selektywnie podchodzisz do moich argumentow, po czym zarzucasz mi wybiorczosc. EOT i zyj sobie spokojnie w swojej iluzji.
PS. Nie odpowiedzialas na zadne z moich pytan, a to sporo mowi o rozmowcy i unikaniu przez niego niechcianych tematow
@didolo03: to tu polecam St. Louis - takie 300-400 tys. miasteczko w USA - spory problem z estetyka w przestrzeni publicznej oraz wyrzucaniem smieci na nielegalne wysypiska w srodku miasta

https://news.stlpublicradio.org/health-science-environment/2018-06-27/st-louis-targets-illegal-trash-dumping-but-residents-dont-think-its-enough

PS. I przestan juz plakusiac do pani @sensucht, bo jak na razie, to sam nie podales zadnego argumentu, a jedyny twoj wklad w rozmowe to proba obrazenia rozmowcy... naprawde, przygniatajace bogactwo twojej osoby, intelektu i doswiadczenia
m.....a - @didolo03: to tu polecam St. Louis - takie 300-400 tys. miasteczko w USA - ...

źródło: comment_161477332756gu7RR1Di1xTd2Snt5BGq.jpg

Pobierz
Nowy Jork czy Londyn mnie rozwalily brudem,


@marcus1a: ale to zdjęcie tego nie potwierdza, w żaden sposób. Po prostu wystawiają śmieci do zabrania, w wyznaczonym dniu - przyjedzie śmieciarka i będzie czysto. I jest to powszechne zachowanie, gdy brak jest zbiorczych śmietników...