Wpis z mikrobloga

Ostatnio na wykopie słyszy się, że ta cała pandemia jest tak naprawdę plandemią i jest przez kogoś sterowana, żeby zniszczyć gospodarkę (swoją drogą piękną drogę przebyła społeczność wykopu).

Tak na logikę (czy tam chłopski rozum). Patrząc na statystki z powiatów, województw itd, to ten spisek musiałby dotyczyć setek ludzi, którzy skrupulatnie fałszowali by dane wykazując korelacje między różnymi współczynnikami. I te wszystkie dane musiałyby wykazywać odpowiednie tendencje i "symulować" epidemie.
Przecież nie możliwe, ze przy takich grupach ludzi nikt by się nie wysypał i nie przyznał, że mu płacą, za fałszowanie epidemii.
Wytłumaczcie mi to? Jak to według was działa?

#koronawirus #teoriespiskowe #pytanie #rozkminy
  • 16
@kaczor2010: No ale właśnie to nie tylko politycy musieliby być zaangażowani. Tylko właśnie Ci ludzie, którzy piszą raporty z powiatów.
Np. Korelacja między liczbą zakażeń a liczbą zgonów. Tak samo między liczbą zajętych łózek, podłączeń do respiratora. Musieliby się trzymać podobnych wytycznych dotyczących dynamiki epidemii. A na wszystko nakłada się liczba testów i te dane musiałby być dostosowane do tego.
@NaczelnyWoody: z wyjątkiem Turkmenistanu? A Japonia? Korea? Chiny? Brazylia? Meksyk? Niektóre stany w USA? Ukraina? Rosja? Białoruś? Szwecja? Tylko w UE i demokratycznych stanach w USA jest ciągle lockdownowanie ludzi bez ładu i składu. Robią lockdowny tam gdzie ludzie chodzą PO PRACY a w pracy nikt nic nie kontroluje. To że pójdę na burgera z żoną do knajpy jest gorsze od tego że 8 godzin inna para tyra w fabryce Opla
@wiem_wszystko: Lockdown i ich skuteczność to inna sprawa. Ale prawda jest taka, że coś działać musi. W sklepie spożywczym zarazisz się tak samo jak w restauracji, ale bez restauracji da się żyć a bez sklepu nie. I tak to działa.
Ale oczywiście nie będę bronił złych i szkodliwych decyzji rządu (jak np. Maseczki na wolnym powietrzu itd)
@KOLO41a Moim zdaniem ci co mówią planedemia mają trochę racji. Ten wirus spadł rządzącym z nieba, świetne wytłumaczenie na zajebistą inflacje oraz ich niekompetentność. I można w zasadzie wszystko na niego zwalić.

Jeb ustawa antyaborcyjna. I spróbuj #!$%@? wyjść na ulice to dostaniesz gazem bo vimrus.
@KOLO41a Nie no, absolutnie nie neguje tego wirusa. Siedziałem przy stole z gościem, który był zdrów jak ryba i umarł na korone niecały miesiąc później. Moją mame też ten wirus nieźle rozjechał,

Ale wszystkie te obostrzenia są po prostu przegięciem. Nie rozumiem, czemu ludzie starzy nie mogą po prostu siedzieć w domu i żeby ktoś im przynosił jedzenie/zakupy, a ja nie mogę sobie normalnie pojeździć na rowerze bez maski.
@KOLO41a: @lukas1414: pełno domysłów w komentarzach i rozkmin a odpowiedzią na część zagadnień z tego wątku to: Klaus Schwab i jego książka „Covid-19 the great reset”.
Tak ogólnie to czasy przed pandemią były takie, że ludzie żyli od wekendu do wekendu, Harnaś, grill i taniec z gwiazdami przeplatany wyczynami lewandowskiego. Kto się tam interesował jakimś światowym forum ekonomicznym, jakieś Davos, czy jakieś brednie o czymś takim jak agenda 2030.
Ludzie