Wpis z mikrobloga

@Pan_Bubka: e tam, właśnie python jest #!$%@? - byle normik może pisać w nim praktycznie od strzała, jest chyba nawet prostszy niż cobol. Sam mam na raspberrypi kilka programów napisanych samodzielnie, w tym takie do pokazywania różnych danych na zewnętrznym ekraniku lcd.
Twórca pythona powinien jakiegoś nobla dostać, czy coś...
@Ranger: w środowisku panuje zgodność raczej w kwestii python.
1. Pisze się niby w miarę dobrze ale
2. Brak silnego typowania
3. GIL czyli problemy z wielowątkowością
4. klasy to jakaś dolepka do python
5. masakra z kodem w wielu rozwiązaniach

Plusem pythona jest to że jest popularny, sporo kodu itd. I tak jakoś się złożyło że python wszedł do wielu miejsc gdzie średnio się nadaje.
Sam pisze w python. Jak
@CukrowyWykop: programista ze mnie żaden, ale myślę, że python jest kulawy przez to, że właśnie byle normik z ulicy bez porządnego warsztatu programistyczne może zostać "programistą" i potem powstają kalkulatory, które mają kilkaset mega i inne bardzo ciężkie aplikacje ( ͡° ʖ̯ ͡°) niby to działa, ale z porządnym programowaniem to ma wiele wspólnego
@Ranger: btw. twórca pythona porzucił jakiś czas temu swoją pozycję. Środowisko pythona stało się chyba jakieś bardziej toksyczne i o ile pamiętam zaczęto tam na górze decyzyjnej przejmować się bardzo gender i inclusive i innymi modnymi terminami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ranger: dlatego Python jest uzywany głównie jako jezyk sktyptowy, nie widziałem chyba jeszcze żadnej apki ktora byłaby w całości zakodowana w phytonie. Wychodsi troche gatekeeping programistów którym pęka dupa, bo zwykly sebiks po pol roku nauki może sobie sam zautomatyzować prace i elitarność programowania spada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KevinMalone: No dobrze, tu mnie masz, apka insta jest faktycznie napisana tylko i wyłącznie w Pythonie - nie wiedziałem o tym. No ale sam musisz przyznać, że to wyjątek.
@Ld93: @Ark00: @KevinMalone: @Ld93: @CukrowyWykop @Ranger: @kiedysjuzmialemtukonto: @non-serviam: @Passer93: @Pan_Bubka:

A kto mówi ze python nadaje się do pisania apek czy gier? Python jest językiem skryptowym wykorzystywanym w pracy z danymi.

Nie zgadzam się absolutnie z tym stwierdzeniem że byle jaki sebiks spod zabki może nauczyć się pythona, pythona może się nauczyć w takim samym stopniu co innego jezyka np:. Pętli,instrukcji warunkowych, tworzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@printHelloWorld: oczywiście, że da. Python w takiej formie świetnie nadaje się choćby do puszczania testów automatycznych czy do automatycznego generowania raportów. A z językiem skryptowym to pisałem dokładnie to samo.