Wpis z mikrobloga

Witam. Panownie własnie zainstalowali mi swiatłowód 400/40 i wszystko fajnie tylko problem pojawił się wtedy gdy zrobiłem speed testa i wyciąga maksymalnie 90MB/S. Dowiedział się, że moja karta sieciowa ma ograniczenie "realtek pcie fe family controller" do 100. Jest jakiś sposob aby to obejsc i było to 400? Nie chciałbym wymieniac karty sieciowe.

#internet #swiatlowody #pomocy #informatyka #siecikomputerowe #sieci
  • 23
@Samidoll: Przeciez ten komputer w 2015 byl juz stary chyba, ze lezal 5-8 lat w magazynie.
@murgal: Sa karty sieciowe USB gigabitowe, tylko ten komputer nie ma UBS 3.0. USB 2.0 teoretycznie mogloby dzialac powyzej 100mbs, pytanie ile wyciagnie, na pewno nie teoretyczny limit 480mbs dla USB 2.0. Procesor tez powinien wytrzymac, to nie wideo 4K zeby taki sprzec nie wytrzymal, musialby byc to jeszcze bardziej wiekowy procek.
FOXCONN 2ABC


@Samidoll: A nie Foxconn 2A8C?
Wg. tego: http://www.findlaptopdriver.com/foxconn-2a8c-motherboard-specs-8272010h805/
Ma cztery sloty PCIe.
1 szt. 16 potokową.
2 szt. 1 potokowej.
1 szt. mPCIe prawdopodobnie 1 lub 4-ro potokową.

Jeżeli tak jest i masz wolny slot, to możesz kupić dowolną kartę PCIe x1 i osadzić w wolnym slocie.
W BIOS/UEFI spokojnie możesz wyłączyć zintegrowaną kartę Ethernet dla uwolnienia linii PCI/PCIe (oszczędzi zasoby sprzętowe).

Przekrój jest szeroki od tańszych kart za