Wpis z mikrobloga

@sanczo_spido: to jest jakiś cyrk, developerzy oszaleli. Porównałem sobię parę ofert sprzed roku i niektóe podrożały o 100tys. I tak się zastanawiam, nawet jak ktoś zarabia 10k(a nawet 15k, ale powiedzmy, że odkłada 10k miesięcznie), to pieniądze mu znikają przez ten rok xd. No, ale zapomniałem, że tu na wykopie(i według wykopu) w bolzce tylko takie osoby żyją, i zarabianie mniejszych kwot to porażka.
@wojteksrz: Czy ja wiem? Nieuczciwa praktyka rynkowa to by była gdyby ostatecznie tych cen nie podnieśli albo np. podnieśli i zaraz potem zaczęli robić promocje. Jak dla mnie to jest zwykła januszerska praktyka rynkowa.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: @augusto-mises: nakierowana jest na znieksztalcenie decyzji konsumenta. Wprowadza w odbiorze presje 'kupuj teraz, bo zaraz bedzie drozej'. Moim zdaniem przy odpowiednim doborze argumentacji mozna uznac ja za sprzeczna z ustawa.

Czy jakakolwiek inna branza posluguje sie takim zastraszaniem?
@wojteksrz: a gdyby tak cały wykop , zaczął dzwonić do biur nieruchomości i fliperków tylko po to aby jak najdłużej wypytywac o mieszkankie. I jeden wykopek zrobił by dziennie 5 telefonów żeby zablokować linie dla potencjalnych kupujących to ciekawe jak by zareagowal rynek.. Co gdyby sprzedaż totalnie stanęła? Było by jak z giełda w Ameryce przed reddit xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@augusto-mises: xd, ale takie jest stanowisko polskiego i unijnego prawodawstwa, wychodzace od konsumenta, jako osoby dobrze poinformowanej i dostatecznie rozeznanej. Taka praktyka powyzsze zaburza, majac przy tym elementy agresywnosci. Dodajmy do tego sponsorowane artykuly deweloperow i cyk - uznpr jak znalazl pasuje ;-).
@lightzor: Przegladalem kiedys ich fb, maja dokladnie taki sam komunikat z grudnia :P Niestety nie wiem czy faktycznie ceny sie jakos zmienily (koniec koncow sie nie kontaktowalem). Miejsce postojowe w tej inwestycji to 45k, a mieszkanie z widokiem na ruchliwa Lema, w metrazu ~43m kosztuje z 480k.
@Kutafonix215: Wybrałeś coś w końcu? Ja zdecydowałem się 3 miesiące temu na północ Krakowa. Te ceny to skandal i rozbój i zawsze kisnę jak ktoś mówi, że nie są wysokie. Pewnie takie osoby mówiły, że deweloper dopłaca do interesu parę lat temu jak jeszcze ceny były normalne xd. 45 tysięcy za miejsce postojowe poj***lo ich :D