Wpis z mikrobloga

Po 10 latach zakończyłem polisolokatę którą założyłem przy braniu hipoteki.
Libra Emerging Markets II Pt, 2021-02-05
Zysk symboliczny ale dużo więcej zarobiłem na obniżeniu oprocentowania o 0.5% przez 10 lat wyszło to lekko ponad 5k. +8 lat pseudo-zysk z RnS.
Z drugiej zaś strony płaciłem co miesiąc regularne składki + pierwsza wpłata była większa około 24 składki - gdyby nie ten bat kasa by się zapewne rozeszła. Początkowo chciałem się z tego wypisywać bo na start było grubo do tyłu było trochę nerwów i ogólna nagonka w sieci że #!$%@?łem się w bagno gdzie będą grube straty, ale z czasem zaczęło wychodzić na prostą i postanowiłem dociągnąć ten temat do końca.
Jeden plus że nie dałem się naciągnąć na 15-letni okres a udało się ugrać 10-letni.

Teraz pozostaje pytanie czy dopłacić i ściągnąć kaganiec hipoteczny. Czy tylko nadpłacić i skrócić czas hipoteki. Kredyt był brany na 25 lat zostało 15. Z aktualnych harmonogramów wcześniejsza spłata da około 30k oszczędności na kosztach kredytu.
Kapitał na spłatę jest i do końca się nie wyczyszczę a przy obecnie niepewnych czasach może lepiej będzie się uwolnić od zobowiązań i uzyskać z banku kwit mazalny.

#inwestowanie #polisa #polisolokata #ubezpieczenia #kredythipoteczny
  • 2
@TurboTapir: Obecne czasy nie są zbyt pewne. Dlatego zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest teraz wywalić grubo ponad 100k. I zmniejszyć poduszkę finansową o około 75%. Ale coraz bardziej skłaniam się jednak ku spłacie. Analizuje temat i może pod koniec marca uda się zamknąć temat.