Wpis z mikrobloga

Drodzy Panowie, w dniu naszego święta, życzę Wam i sobie, żebyście w razie wojny nie byli już żywymi tarczami społeczeństwa, wysyłanymi na śmierć pod przymusem, jak nasi dziadkowie, czy pradziadkowie.

Społeczeństwo, które od tylu lat walczy o równouprawnienie, powinno zacząć płacić porządne pieniądze na armię zawodową, a nie zmuszać mężczyzn do walki za emerytów, polityków czy kobiety, konsumujących większość wydatków państwa, na którego utrzymanie w większości płacimy my w podatkach.

Życzę Wam i sobie, abyście w razie zagrożenia mogli się spokojnie ewakuować z rodziną, albo sami i nie byli nachodzeni przez żadnych pajacy w mundurach chcących was siłą zaciągnąć do wojska.

Dość barbarzyństwa i zmuszania młodych chłopaków do umierania w błocie i własnych flakach na froncie tylko dlatego, że reszta, która chowa się za ich plecami nie chce zapłacić za porządną zawodową armię i woli jakieś trzynastki dla emerytów i pięćsetplusy.

A karynom i grażynom, które chcą przywrócenia zasadniczej służby wojskowej i wysyłania ich na front w czasie wojny, żebyście wy mogły sobie uciec na spokojnie, życzę upadku na twarze w celu uszkodzenia ich sobie.

Poniżej zdjęcie książeczki wojskowej jaką dostaje każdy młody chłopak w Polsce po odbyciu komisji wojskowej, gdzie klasyfikuje się go jak bydło w celu oceny jego przydatności wojsku.

#dzienmezczyzn #niebieskiepaski #rozowepaski #pieklomezczyzn #logikaniebieskichpaskow #logikaniebieskichpaskow #ciekawostki #wojsko #wojna
s.....i - Drodzy Panowie, w dniu naszego święta, życzę Wam i sobie, żebyście w razie ...

źródło: comment_16153754547tCivpzQ9hdlUmdmO7UboO.jpg

Pobierz
  • 101
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@skitarii: Ja dwa lata temu wysłałem z Niemiec list do białostockiego WKU że rezygnuję ze stopnia chorążego rezerwy ze względów politycznych i odesłałem w tym liście książeczkę. Po prostu byłoby mi wstyd i żal umierać za Polskę, nie czuję się z tym krajem związany.

Na mój stary adres w Polsce przyszedł list zwrotny z WKU ale matka nie odebrała xD
@skitarii niestety wszystko wskazuje na to że przez pierwsze 2 tyg do miesiąca wojsko polskie w razie wojny będzie pozostawione samo sobie i dopiero po tym czasie jest przewidywana pomoc sojuszników, co wcale nie musi oznaczać wsparcia innym wojskiem xD Problem jest też z uruchomieniem NATO, które niekoniecznie musi zadziałać w przypadku nowoczesnej wojny hybrydowej i dla Polski może się skończyć to jedynie wyrażeniem głębokiego niepokoju przez państwa zachodu. Ogólnie podobno sami
@skitarii: Zapominasz o jednym aspekcie - w przypadku wojny nigdy siły armii zawodowej nie wystarczą, musi być pobór z rezerw kadrowych. Inna sprawa, że teraz stan rezerw wojska, poprzez zawieszenie obowiązkowego szkolenia, jest w tragicznym stanie. WOT w tym nie pomoże, bo ma inne zadania, odciążające armie zawodową z działań pobocznych.