Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki i Mirabelki!
Nie posiadam tu konta, ale słyszałem, że znajdują się tu eksperci od wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°), zatem przychodzę z pytaniem:
Jakie krzesło/fotel polecacie do pracy zdalnej z domu? Niestety spędzam przy komputerze po 12-14 godzin dziennie, plecy bolą, więc chciałbym sobie trochę ulżyć w cierpieniu. Na ten moment założyłem sobie budżet do 700 zł. Fajnie by było gdybyście podali jakieś argumenty za i przeciw.

@silentpl - oglądałem Twoje filmiki i starałem się przejrzeć komentarze na ten temat i o ile nic nie przegapiłem to odradzasz fotele poniżej ~2k, ale czy byłbyś w stanie dać jakąś wskazówkę co może być chociaż znośne w moim budżecie? Liczę, że do końca roku uda mi się odłożyć na coś lepszego, bo kończę w czerwcu studia i przymierzam się do zmiany pracy i przejścia na pełny etat, ale na te kilka, góra kilkanaście miesięcy przydałoby się coś w miarę sensownego.

Samemu udało mi się wykombinować takie modele, ale ostrzegam, że jestem zupełnym laikiem w temacie:
Angel Europa
Angel jOkasta
Taktik Mesh
Nario-150

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

#meble #fotel #krzeslo #pracazdalna #biuro #pcmasterrace #ergonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604cddbe4fe83c000a9044f8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Te modele, ktore wkleiles sa super wygodne i "zdrowie" jezeli siedzisz tak jak fizjoteraupeci przykazali. Wiekszosc korpo IT ma podobne modele i siedzialo mi sie na nich wygodnie. Ktory model jest lepszy tego juz nie wiem - wazne by byla mozliwosc dostosowania wysokosci do biurka, niektore modele zwyczajnie sa za niskie.

Alternatywy do powyzszych to siedzenia kubelkowe reklamowane glownie dla graczy oraz tzw. fotele prezesa - duzo szersze, ale mniej
@AnonimoweMirkoWyznania Markus z Ikei jest ok, mam ja, ma niebieski i na razie się sprawdza. Jest jeszcze ciut droższy model, mi akurat nie podszedł (ale może dlatego że jestem niska)- najlepiej byłoby jechać do sklepu i chociaż chwilę posiedzieć i sprawdzić czy ci któryś odpowiada. Wydaje mi się ze w takiej cenie nie znajdziesz nic lepszego niż te Ikeowe, a z tego co kojarzę i jeden i drugi model jest bardzo popularny
@AnonimoweMirkoWyznania długo szukałem fotela dla siebie i zdecydowałem się na sprawdzony Grospol Coco w konfiguracji z podłokietnikami 3D + zagłówek 600 zł
https://youtu.be/uNehgVo9hOU
W lokalnym sklepie przymierzałem się do Taktik Mesh i pomimo większej funkcjonalności, musiałbym go dla wygody za każdym razem ustawiać pod siebie, Coco po prostu mi leży przy 182 cm wzrostu, pomimo że zagłówek ustawiam poza ostatnią dziurkę regulacji.

Przesiadłem się z dziadowskiego pro-gamer aguri, który kwalifkować można jako
@blant: Też będę wchodził w grospol coco - zamierzam kupić 2 sztuki bez przymierzania bo wygląda na prosty basic który spasuje właśnie pod 180cm wzrostu (i drugi na 170cm kobieta). jeżeli możesz to daj znać jak po tych 2-3msc czy nadal jak nowy :)