Wpis z mikrobloga

Jaki monitor polecacie do oglądania filmów/seriali i okazjonalnego grania w gry?

Budżet to raczej coś do 1000 złotych ale może być też więcej.

Chciałbym by kolory, w tym czerń i biel, były dobrze odwzorowane. By nie było miejsc bardziej naświetlonych.

Ważnym elementem są też dla mnie małe ramki i możliwość przechylania monitora.

Myślałem nad Acer Nitro XV240YPBMIIPRX czarny HDR i iiyama G-Master GB2470HSU Red Eagle.

#pcmasterrace #monitory #komputery #seriale #film
  • 47
Okazjonalne granie a idziesz w modele typowo do gier


@L3gion: Bo za bardzo nie wiem co wybrać( ͡° ʖ̯ ͡°) A mam dobrą kartę, 3070.
I jak czytam i oglądam recenzje, to recenzent mówi że w sumie kolory są dobre.

1920x1200 16:10


@L3gion: Odpada( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tururak: No tak ale ilość widocznej treści jest taka sama. A w co drugim filmie masz takie same pasy na 16:9 bo format kinowy ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli masz OCD i cię to super irytuje to ok.
Nie wiem jaką max wielkość chcesz ale za ten tysiak kupiłem rok temu LG 32 cale 2560x1440 (czyli 16:9), IPS i te sprawy. Ale tak jak pisałem jeśli chcesz na raz bardzo dobre kolory, równe podświetlenie,
@tururak: Te wymagania, kwota i monitor pod RTX 3070 to się razem nie łączy. Pod kartę przydałoby Ci się minimum fHD i 144 Hz albo raczej 1440p min. 75 Hz, 144 Hz też byś w wielu grach wykorzystał.

Może ten Acer akurat jest jakiś lepszy, ja Acera IPS 27 cali i szału nie ma z czernią. W grach to ujdzie, chociaż początkowo mnie denerwowało, w filmach/serialach jest gorzej.
@Jan_K: Tak jak piszę, w tym budżecie są fajne monitory wysoko Hz do gier ALBO z bardzo dobrym obrazem do grafiki / filmów. Ale nie to i to jednocześnie.
Więc OP musi się określić co ważniejsze bo okazjonalne granie a tu nagle 3070 to mnie trochę zbija z tropu xD
moim zdaniem koniecznie powinieneś kupić monitor 2k albo 4k, miałem raz do czynienia z 4k i już inaczej patrze na fhd, to za mało na monitor


@Thachii: W zatoce, nie mówiąc o legalnych źródłach, materiału w 4k jest jak na lekarstwo.

I w 4k, czy qhd nie pogram na dobrych ustawieniach.

jeśli chcesz na raz bardzo dobre kolory, równe podświetlenie, cienkie ramki, pivot a do tego odświeżanie ponad 60


@L3gion: