Wpis z mikrobloga

Wykopki twierdzą, że za 5k netto miesięcznie na lajcie da się utrzymać rodzinę 2+1

5k to starcza co najwyżej na normalne życie 1+0 xD Rozumiem, że wczasy raz do roku, mieszkanie większe niż 15m2 i auto nowsze niż 30letnie to w Polsce fanaberia i jest rozwalaniem kasy na lewo i prawo ¯\_(ツ)_/¯

#zarobki #finanse #pracbaza

5k netto starczy na rodzinę 2+1?

  • Nie 71.1% (2157)
  • Tak 28.9% (875)

Oddanych głosów: 3032

  • 125
dzieci wbrew pozorom nie są takie drogie, pod warunkiem, że się nie wydziwia z ich karmieniem i ubieraniem.


@spacja_enter: ale wziąłeś pod uwagę, że trzeba mieć jeszcze dach nad głową dla tych dzieci. 30 czy nawet 50m2 na rodzinę 2+1 to stanowczo za mało. Do tego ludzi nie stać często na własne mieszkanie.
@pan_warell: w sumie to nawet nie bardzo rozumiem co miał przez to na myśli. Jedzenie obecnie kosztuje majątek jezeli to ma nie być byle co. Z warzywami jest bardzo duży problem bo wygląd i cena nie idzie niestety w parze z jakością :(
@pan_warell: No bo da się utrzymać, zależy jakie masz priorytety. Mam znajomych, którzy nie jadają na mieście, gotują po taniości (ziemniaki + kefir jako pełnoprawny obiad), nie jeżdżą na wakacje i tak sobie żyją ze swoim dzieckiem. Tymczasem ja przy dochodzie mniejszym niż XXk bym nawet nie zaczęła myśleć o dziecku, bo szkoda mojego życia na gnieżdżenie się z nim w małym mieszkaniu, rezygnacji z wyjazdów zagranicznych, wyjść na miasto i
sam mieszkałem na wynajmowanym mieszkaniu 35m2 w rodzinie 2+1 i daje radę.


@spacja_enter: ale wiesz, że czasy się zmieniły?

Obecnie na swoim 88m2 w wersji 2+2 i przy zarobkach 9k łącznie, nawet jesteśmy w stanie oszczędzać po 1-1,5 k zł/msc.


@spacja_enter: no tak tylko tutaj masz 9k a my mówimy o 5k. Taka delikatna różnica.