Wpis z mikrobloga

@jam875: Nie wiem, do kogo to pytanie, skoro nawet producent nie wie, po jakim czasie występują przeciwciała poszczepienne, jak długo się utrzymują i co jaki czas należy dawkę powtarzać.

Teraz pytanie- czy test nie wykrył czasem przeciwciał poszczepiennych ?
@wrzesien: Racja, czyli prawdopodobnie zaraziła się tuż po zaszczepieniu. Póki co ma dosyć lekkie objawy jak na osobę po 70tce czyli możliwe, że szczepionka coś tam zaczęła działać.
@jam875: Test wykrywa przeciwciała IgG lub IgM, w zależności czy są to przeciwciała wczesne tj wskazujące na aktywną chorobę lub na przeszłą.

W momencie zaszczepienia przeciwciała są również wytwarzane przez organizm.

Pytanie- czy wiadomo, czy test jest na tyle specyficzny, że potrafi różnicować przeciwciała poszczepienne od tych chorobowych.
Test wykrywa przeciwciała IgG lub IgM,


@marceli97: Większość krajów na świecie diagnozuje robiąc testy PCR albo antygenowe.

Pytanie- czy wiadomo, czy test jest na tyle specyficzny, że potrafi różnicować przeciwciała poszczepienne od tych chorobowych.


@marceli97: Nie, wymaga to specyficznych testów i poza badaniami naukowymi nie jest to praktykowane.
@wrzesien:

Nie interesuje mnie większość krajów na świcie.
W większości krajów na świecie psy na wściekliznę szczepi się co 2-3 lata, w Polsce co roku.
Możemy gdybać, jakim testem był wykryty wirus, gdyż w Polsce i tak się niczego nie dowiemy.

Co do drugiego- nie znamy ani czułości ani swoistości wykonywanego testu, zatem ciężko stwierdzić czy ja czy ty mamy racje
Możemy gdybać, jakim testem był wykryty wirus, gdyż w Polsce i tak się niczego nie dowiemy.


@marceli97: Nie wiem czy musimy, Polska stosuje głównie testy PCR do diagnostyki. Duża czułość, ale kosztem takiej sobie swoistości.