Wpis z mikrobloga

Który model wideorejestratora 70mai wybrać - 1S, Lite, Mini, Pro, 4K czy Pro Plus?

Jest w necie filmik z porównaniem i najlepiej wg niego wypada nieposiadająca ekranu wersja 1S (subiektywna opinia), natomiast te lepsze, droższe kamerki wypadają gorzej prawdopodobnie przez software. Nie wiem czy się coś przez ten rok zmieniło w oprogramowaniu i czy jest sens dokładać 100 zł do wersji z ekranem, czy brać tańszą 1S? Dodam, że moduł GPS mi nie potrzebny w kamerce.

#motoryzacja #wideorejestrator #kiciochpyta
slynny_programista - Który model wideorejestratora 70mai wybrać - 1S, Lite, Mini, Pro...

źródło: comment_1616097924cHBlzkmHjxE3gUUcDqzRVg.jpg

Pobierz
  • 10
70mai


@slynny_programista: najlepiej - żaden. To przeciętne kamery, kupowane tylko z uwagi że produkuje je firma robiąca popularne telefony o dobrym stosunku cena/jakość. Przegrywają jeżeli porówna się je do kamer z firm które specjalizują się właśnie w produkcji sprzętu tego typu

Od siebie mogę polecić Viofo A119 v3 i A129 (przód-tył). W danych budżetach jedne z lepszych modeli
@slynny_programista: Ja kupiłem Pro Plus+ tylko ze względu na cenę (około 280 zł z zestawem do zasilania z bezpieczników), ale ogórnie te 70mai dupy nie urywają. Polecana przez @Atreyu: Viofo będzie zdecydowanie lepsza. Chociaż ta A800 4K jak na swoją cenę to jest całkiem spoko.
PS: Wcześniej miałem g1wh i pomimo swojego wieku (kamerka chyba z 2015) i ceny niewiele ponad 200 zł, to miała ten plus, że praktycznie zawsze
@Lonelej: dla mnie nie jest to straszna wada, wifi w A129 użyłem dosłownie dwa razy do tej pory (a mam go już w trzecim aucie). Raz do ustawienia kamery (można zrzucić sobie pogląd obrazu na żywo na telefon), drugi raz jak chciałem coś poprzestawiać w opcjach bez wyciągania kamery z uchwytu

Filmów, szczególnie dłuższych tras/większej ilości zapisanego materiału nie zrzucam na telefon, zwyczajnie za długo to trwa. Szybciej mi wyciągnąć kartę
@Atreyu: @Lonelej: @chwed: dzięki za odpowiedź. Pytam o 70mai z prostej przyczyny - obecnie używam tej starej Xiaomi Yi Dashcam, która latem pod wpływem temperatury traci ostrość (topi się żywica którą przyklejona jest soczewka obiektywu). Ogólnie z kamerki jestem zadowolony i nagrywa ładnej jakości filmy, a widzę na filmiku porównawczym nowe modele 70mai, że jakość w tych kamerkach jest jeszcze lepsza i są tanie (70mai 1S czasami w okolicach
slynny_programista - @Atreyu: @Lonelej: @chwed: dzięki za odpowiedź. Pytam o 70mai z ...

źródło: comment_1616098940JGPgJpGznBdmhF14Iiutpt.jpg

Pobierz
@slynny_programista: jeżeli masz jedną kamerę xiaomi i kasztani się ona w trudnych warunkach, to tym bardziej nie rozumiem chęci trzymania się tej marki - szczególnie że jak kupisz jedną dobrą kamerę to będziesz miał ją na wiele lat i być może więcej niż jedno auto

Różnice wychodzą w sytuacjach ekstremalnych, w ciągu dnia po mieście zasadniczo każda kamera da radę. Natomiast w nocy, w deszczu, na ekspresówce jak ktoś śmignie koło
@slynny_programista: Ja nie potrzebuje fajerwerków, więc generalnie jestem zdania, że one są wystarczające, tylko lepiej wziąć jakąś z kątem widzenia 140 stopni, a nie 130 stopni, bo w wielu sytuacjach ma znaczenie, co się dzieje obok samochodu, a nie bezpośrednio przed nim.
@Atreyu: masz rację, natomiast - 1. tylko ten model był wadliwy, żadna późniejsza kamera tej firmy nie miała takich problemów; 2. mam teraz trochę wydatków i budżet na tę kamerkę planuję w okolicach do 250 zł a te Viofo to bardziej koło 400zł kosztują z tego co widzę na szybko