Wpis z mikrobloga

@Jarczur: @GastroAndrzej: Miraski, pytanko dotyczyło co OP poleca, niewielkie nieporozumienie nastapiło. Jestem przed zakupem i zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy faktem jest że placek z Kody w smaku bardziej będzie przypominał napoletane, chodzi mi o charakterystyczny posmak miejscami przypalonego ciasta. Aktualnie tyram swój piekarnik, który z max 250 stopni udaje się rozbujać do 420 stopni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@monterrey: wiesz co, co gazem to jednak gazem i jeśli chcesz smak Neapolu to albo piec opalany drewnem albo Koda, która jest najbardziej do tego zbliżona. Ale jest o wiele cięższa do ogarnięcia + trzeba operować plackiem. Ja jestem kuchennym beztalenciem, więc wolałem F1 ze względu na powtarzalność wypieków, które są wiadomo o sto procent lepsze niż w piekarniku domowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@monterrey: tylko nie koda. Miałem i sprzedałem po kilku miesiącach.

Ogólnie piekąc w kodzie działasz jak saper. Pokrętło regulacji działa tylko w wąskim zakresie więc przekręcenie o troszkę może zwiększyć ogień z małego do zajebistego.
Ogólnie temat rzeka jak bardzo #!$%@? jest to piec.

Effeuno. Ustawiasz temperaturę. Wsadzasz pizzę, czekasz minutę albo półtorej i wyciągasz. Nawet jak nie obrócisz pizzy to nic jej nie będzie. A w kodzie musisz obrócić minimum