Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2295
Jakieś pare lat temu był na mirko wpis z pytaniem mniej więcej takim wydźwięku (nie pamiętam dokładnie):

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Udzieliłem się wtedy jako obrońca narodu Polskiego, że przecież historia, tradycja itp.
Chciałbym z tego miejsca przeprosić moich rozmówców i przyznać im rację. Nie wiem czy to zobaczą i będą pamiętać ale dziś sam bym się pod tym podpisał.

Obrzydza mnie, że przyszło mi #!$%@?ć w tym kraju bez perspektyw. Z każdym kolejnym dniem mój zenadometr #!$%@? poza skale słysząc i widząc co się tu oddupca. W dodatku jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat). ()

#oswiadczenie #polska #niemcy
  • 107
  • Odpowiedz
@daamianno: xD

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Tak tak, już to widzę jak Niemcy śpieszą się przenosić swój przemysł na wschodnie zadupie i godzą się na kilka pokoleń obniżać swój standard życia. Niemcy do dziś nie mogą ogarnąć byłego NRD, pompują z podatków miliardy i niewiele to zmienia.
  • Odpowiedz
@daamianno: polska husaria, polska walcząca, sebki, karyny, Janusze, Grażyny. Stare dziady.

Oni są patriotami.

Każdy normalny pozostały, zgodził by się od ręki, że y wyobraźnią zadziałała, niech perspektywa ~1400€ jako minimalna zadziała na wyobraźnię.

Nie mówiąc o tym, że pensje "specjalistów" można by tylko walutę zamienić z PLN na €
  • Odpowiedz
@daamianno: jeski chcesz by coś się zmieniło w Polsce na lepsze to trzeba zaczac od siebie niestety. Nie ma co liczyć na Niemca który przyjedzie na białym koniu i nas uratuje bo to się nie wydarzy. Biedni Polacy robiący w niemieckich montowniach za pół darmo i kupujący stare niemieckie samochody to dla naszych zachodnich sąsiadów sytuacja optymalną więc nie licz że beda chcieli coś tu zmienic.
  • Odpowiedz
Każdy normalny pozostały, zgodził by się od ręki, że y wyobraźnią zadziałała, niech perspektywa ~1400€ jako minimalna zadziała na wyobraźnię.


@ravau: Każda ameba by się zgodziła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po przyłączeniu Polski do Niemiec mądrzy Niemcy wprowadziliby na terenie Polski inne prawo. Dodatkowo ruchaliby p0laczków jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

@daamianno: Mam obawę, że to się skończy #!$%@? polskiej prowincji.
  • Odpowiedz
@daamianno: Typowe #!$%@?. W Afryce powiedzą, że mają kraj bez perspektyw, na Ukrainie to samo, w Polsce to samo, w Europie zachodniej chcieliby do Australii lub USA.
Owszem, można wyemigrować, ale trzeba znać język i jeszcze posiadać jakieś umiejętności, bo w tym drugim kraju też można sobie nie poradzić, też są bezdomni.
Przyznam też rację, że osoby od 26 r. ż. do 65 lat są najbardziej wykorzystywani przez system, mają tylko
  • Odpowiedz
@GrafikaUltraHaDe nie do końca masz rację.
Zgodzę się, że bardzo dobrze jest znać język i posiadać umiejętności, lecz w Niemczech akurat jest wystarczająco możliwości, żeby sobie poradzić bez tego.
Powiem po sobie - przyjechałem tu tylko z maturą i skończonym liceum, bez języka. Pół roku robiłem na produkcji, na bieżąco się ucząc w pracy i utrzymując się z minimalnej.
Jestem tu już 5 lat, dzięki maturze mogę zacząć się uczyć praktycznie każdego
  • Odpowiedz
@daamianno: lata temu lepiej bylo zyc w biedniejszym, ale niepodleglym kraju, poniewaz wtedy byl podzial na obywateli lepszych i gorszych i polacy zyliby w obcym panstwie jako obywatele drugiej kategorii. Nikt nie spodziewal sie zmian spolecznych jakie nastapily, teraz w krajach 1 swiata kazdy jest sobie rowny, kiedy w 2 swiecie rzad ma swoich obywateli za gowno; gdyby nasi pradziadkowie i prababcie wiedzieli jak sytuacja sie potoczy, to pewnie sami oddaliby
  • Odpowiedz
@daamianno: bez perspektyw? Nie mieliśmy do czasów pandemii nieprzerwalnego wzrostu gospodarczego od 30 lat? Nie bez powodu jesteśmy nazywani europejskim tygrysem. Rząd próbuje zbliżyć nas do niemców podnosząc zarobki, żeby nie było takiej różnicy między płacami, a przyjdzie taki debil z wiecznie skrzywioną mordą i powie że kraj bez perspektyw....
  • Odpowiedz
@daamianno: Polska to piękny kraj - super plaże, Tatry, Mazury, ludzie też wspaniali gościnni, fajne tradycyje kultura, potrawy, kreatywni. W tym kraju brakuje kogoś kto by tym okrętem pokierował na dobre wody i tyle.

Jakie znaczenie ma kto będzie siedział na tronie Polski. Czy to będzie Piłsudzki, Husarz, Seba, Pedał z dildo w dupie czy murzyn albo reptilianin jak zamiast kraju będzie bagno ?
  • Odpowiedz