Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2295
Jakieś pare lat temu był na mirko wpis z pytaniem mniej więcej takim wydźwięku (nie pamiętam dokładnie):

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Udzieliłem się wtedy jako obrońca narodu Polskiego, że przecież historia, tradycja itp.
Chciałbym z tego miejsca przeprosić moich rozmówców i przyznać im rację. Nie wiem czy to zobaczą i będą pamiętać ale dziś sam bym się pod tym podpisał.

Obrzydza mnie, że przyszło mi #!$%@?ć w tym kraju bez perspektyw. Z każdym kolejnym dniem mój zenadometr #!$%@? poza skale słysząc i widząc co się tu oddupca. W dodatku jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat). ()

#oswiadczenie #polska #niemcy
  • 107
  • Odpowiedz
@daamianno: możliwe że uczestniczyłem w niej, ojkofobia odezwała się u mnie dużo szybciej niż u reszty, od dawna też sugeruję podział na polskę A z enklawą warszawską oraz B, a także oddanie B białorusi a A wdzielenie jako landy do niemiec
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@kwiatekelo: za "debila" to teraz 3 lata można dostać ( ͡º ͜ʖ͡º) Dla innych na pewno są perspektywy. Jednak dla mnie - obywatela z niższej klasy średniej - takich nie widzę

A sztuczne zrównywanie płac w Polsce do płac w Niemczech to chyba najgorsze co można robić. Ale populizm widać znajduje odbiorców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daamianno: przypminam tylko, że Niemcy to takie same debile jak Polacy, tylko akurat mają wiece kasy teraz. Przykład: niedzielę niehandlowe. Jeśli taki debilizm wprowadzili to wszystko się może zdarzyć.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: przynajmniej wyzyskane od p0laczków pieniądze poszły by na rozwój największej gospodarki europejskiej, a nie zostały #!$%@? na patologiczny katopatriotyzm, pompowanie patologii z 500+ i budowanie majątków pospolitych cwaniaków typu Obajtek
  • Odpowiedz
@daamianno: spoko w okolicy tego wieku każdy inteligentny człowiek dorasta do tych wniosków :) reszta biega z flagami ma marszach czołgiem wielkiej bolzce
  • Odpowiedz
przynajmniej wyzyskane od p0laczków pieniądze poszły by na rozwój największej gospodarki europejskiej, a nie zostały #!$%@? na patologiczny katopatriotyzm, pompowanie patologii z 500+ i budowanie majątków pospolitych cwaniaków typu Obajtek


@Mack_Lanegan: Xdd poszłyby ma utrzymanie niemieckiej patologii. Niemcy to też kraj socjalistyczny.
  • Odpowiedz
Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.


@daamianno: Niemcy już #!$%@?ą żeby podnieść poziom życia przeciętnemu polakowi na podlasiu. Jakby przyłączyli poziom życia nie podskoczyłby jakoś znacznie, a w kilku przypadkach obniżyłby się np w Warszawie bo międzynarodowe korporacje poprzenosiłyby swoje siedziby do Berlina/Franfurtu itp. Nie mówiąc już o tym, że Polacy
  • Odpowiedz
@daamianno: trzeba byłoby jakoś uśrednić ten "niemiecki standard życia". Na stałe mieszkam we Frankfurcie nad Menem i faktycznie mamy tu ostrygi i szampana na kolację. Ale jak jadę odwiedzić przyjaciół w Saksonii-Anhalt to oni są zadowoleni kiedy w ogóle mają jakąś kolację.
  • Odpowiedz
@daamianno: Niemcy już wielokrotnie przyłączali Polskę do swoich terenów i NIGDY, powtarzam NIGDY nie mieli na celu podniesienia standardu życia i gospodarki na tych terenach do poziomu jaki jest w Niemczech.
  • Odpowiedz
  • 9
Czego ty oczekujesz od kraju którego nie było na mapie 123 lata. Dwie wojny , zabory, okupacja niemiecka, sowiecka,komuna najgorsza która zepsuła umysły wielu pokoleniom. Jak chcesz coś zmienić to zacznij od siebie i swojego otoczenia. Jak masz problem to wyjedź i ni gadaj głupot o przyłączeniu do Niemiec tfu na takich ludzi. Tyle ludzi przelewało krew za ten skrawek ziemi. Jak tak Ci źle to może cos zamień w swoim życiu
  • Odpowiedz