Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2295
Jakieś pare lat temu był na mirko wpis z pytaniem mniej więcej takim wydźwięku (nie pamiętam dokładnie):

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Udzieliłem się wtedy jako obrońca narodu Polskiego, że przecież historia, tradycja itp.
Chciałbym z tego miejsca przeprosić moich rozmówców i przyznać im rację. Nie wiem czy to zobaczą i będą pamiętać ale dziś sam bym się pod tym podpisał.

Obrzydza mnie, że przyszło mi #!$%@?ć w tym kraju bez perspektyw. Z każdym kolejnym dniem mój zenadometr #!$%@? poza skale słysząc i widząc co się tu oddupca. W dodatku jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat). ()

#oswiadczenie #polska #niemcy
  • 107
  • Odpowiedz
Rząd próbuje zbliżyć nas do niemców podnosząc zarobki, żeby nie było takiej różnicy między płacami,


@kwiatekelo: To tak nie działa, proszem pana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pijekubusplay: widzę że tu doradca typu zmień pracę, weź kredyt( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedno o sobie mogę powiedzieć - staram się. Pracuje uczciwie i #!$%@? z tego mam.
Ja nie narzekam na to ze mam kredyt. Cieszę sie, że mam swoje miejsce i mam je z kim dzielić. A jeśli myślisz że kredyt przy 'zerowych' stopach jest tani to sprawdź dokładnie.
A i nie chodzi o Obajtka
  • Odpowiedz
@daamianno: Nie porównuj mnie z tym Komoruskim xDD
Zmiana myślenia i nastawienia też jest ważna ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale dobra, koniec tego doradztwa i taniego coachingowania.
Nikt nie powiedział że pracując uczciwie masz mieć coś a nie własnie #!$%@?. Chyba wiesz przez co kraj przeszedł w 39, odbudowa kraju, zero reparacji od Niemiec, zero planu Marshalla jak inne kraje europy a w zamian "współpraca" z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pijekubusplay: no i w sumie myślimy tak samo. Wszystko co napisałeś się zgadza. Nie jest lekko. Napisałeś że nikt nie obiecywał że za uczciwą pracę będę mieć coś. To smutne ale prawdziwe.
I właśnie takie wnioski są genezą głównego pytania.

Czystko teoretycznie. Jeśli za tę samą uczciwą pracę, jednak możesz mieć "coś" ale stajesz się Niemcem to się zgodzisz?
  • Odpowiedz
@daamianno: Niby tak, ale to tak nie działa. Nie wiem czy to kwestia mentalności czy propagandy ale większość Polaków nie ma zielonego pojęcia na temat tego co się dzieje w Niemczech. Ten kraj też ma masę problemów i nie wszyscy żyją tam na zajebiście wysokim poziomie xD Polacy myślą, że jak pojadą do Hansa #!$%@?ć za 1500 euro miesięcznie to będą żyli jak w raju, a tym czasem jest to to
  • Odpowiedz
To odpowiedzie mi proszę co mogę zrobić? Konkretnie. Protestować na ulicy? Spiskować? Czy co? Przez wyrażenie swojej opinii już robię wiecej niż Ci którzy zaciskają zęby i #!$%@? posłusznie nie mówiąc ani slowa.


@daamianno: Na początek określ konkretnie, co Cię denerwuje i spróbuj zadbać o to. Nie rzucaniem kamieniami i politykierstwem tylko działaniem. Jak mnie wkurzała ignorancja ekonomiczna to zapisalem się do think tanku edukacyjnego i wydałem parę materiałów, jak mnie
  • Odpowiedz
@pijekubusplay:

Mieli według śmiecia Balcerowicza w 2020 balowac na bahama i pić drinki z palemką


Uwielbiam, gdy chłopki roztropki ze skończoną zawodówką nazywają profesora ekonomii i jednego z najbardziej cenionych zagranicą polskich naukowców śmieciem <3. Oczywiście okraszając to jakimiś swoimi urojeniami, które przyśniły im się między drugą, a trzecią butelką wódki.
  • Odpowiedz
@daamianno: Byłeś młody, naiwny, wybaczamy( ͡° ͜ʖ ͡°) ja od zawsze chciałem przyłączyć się do jakiegoś hegemona pokroju Niemiec. W dupie mam tradycje, narodowość. Za to się nie wyżyje
  • Odpowiedz
@daamianno: pochodzę z Dolnego Śląska i gdyby ten rejon był nadal niemiecki, to przynajmniej kamienice byłyby ładne i zadbane, i prywatne, a nie rozkradzione przez UG pod mieszkania komunalne, itd. Sama wolałabym mieszkać tutaj jako obywatel Niemiec.
  • Odpowiedz
@daamianno: ja już #!$%@?ę tą Polskę, #!$%@? jej w dupę po prostu. To jak mi #!$%@? podatkami + skarbówka, która dała mi znać o błędach w PITcie tydzień przed przedawnieniem. #!$%@? od lat w drugim progu przez pół roku i jeszcze słyszę od tych zwierząt na zasiłku, że jestem #!$%@? bo oni nic nie robią a rząd ich utrzymuje i to za moje pieniądze.
  • Odpowiedz