Wpis z mikrobloga

Średnio raz w tygodniu ktoś pyta o transmiter FM do auta

Jedynym sensownym wyborem gwarantującym minimalną akceptowalną jakość jest Roidmi. Koniec kropka. Nie jest idealny, w ogóle nie nadaje się na trasy, ale w temacie transmiterów FM jest przyzwoity i już nic więcej się nie wyciągnie

Szukałem czegoś co zagra po prostu lepiej. Kabel nie wchodził w grę, a moje auto mimo że mogę połączyć je po BT to jest na tyle stare że tylko do dzwonienia.

Alternatywą jest: Adapter AUX-BT. Przyznam że nie byłem przekonany, bo tak jak widziałem wiele kupowatych transmiterów, tak widziałem wiele bardzo kiepskich adapterów bt oferujących strasznie słabą jakość audio i opóźnienie. Znalazłem taki od Ugreena (mam już od nich parę kabli/uchwytów i jakościowo zawsze byli w porządku).

Cena akceptowalna. BT 5.0. Wsparcie aptX/AAC. Sprzęt nie dedykowany do samochodu, raczej typowo domowy, wielkość też słuszna

Kupiłem, podłączyłem, schowałem do schowka (mam tam też wejście aux) i... jestem więcej niż zadowolony. Jakość dźwięku wyraźnie lepsza, brak potrzeby zabawy z pasmami, możliwość słuchania muzyki w trasie, szybsze uruchamianie. Już raczej nie wrócę do Roidmi. Jak ktoś szuka transmitera FM, a ma w aucie wejście AUX - to polecam raczej tę drogę

Nie dam linka, wykop nie lubi, poszukajcie sobie u Ugreena

#samochody #motoryzacja #caraudio #aliexpress #chinskiecuda #audiofile #muzyka
Atreyu - Średnio raz w tygodniu ktoś pyta o transmiter FM do auta

Jedynym sensowny...

źródło: comment_1616900316EMwvzfIgCa4qCrr1vzV5kU.jpg

Pobierz
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: nie sieje po głośnikach nic? Ja zakupiłem do siebie odbiornik BT Logitecha za jakaś stówke. Problem w tym że przy zasilaniu z zapalniczki ładowarką Baseusa obroty silnika słychać delikatnie w głośnikach - co u mnie nie przejdzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: czyli aux idzie bezpośrednio do tego, ktory jest w schowku, a ze schowka juz idzie bt? Troche zagmatwane ale brzmi dobrze jeżeli jakosc dzwieku jest lepsza. Nagrasz porownanie?
@w124 możesz kupić adapter bluetooth wpinany pod piny twojego radia, ja taki mam właśnie wpiety w wolne gniazdo od zmieniarki cd i schowany za radiem. Nic nie widać, po włączeniu automatycznie się łączy mi z telefonem a dodatkowo mogę zmieniać kawałki na radiu.
nie sieje po głośnikach nic?


@no_proof: cisza jak żyleta

Włącza się automatycznie po podaniu zasilania?


@w124: automatycznie i łączy z telefonem

Puszczam tylko muzykę na Spotify i gra

Nic nie widać,


@hadrian3: co lepsze/nowsze auta mają aux w schowku między fotelami ( ͡° ͜ʖ ͡°)