Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy gunpla - GAT-X105 Aile Strike Gundam Ver.RM (MG)
Kupiony w Polsce z lenistwa i ogólnie by najpierw spróbować. Wybór padł na niego bez większego powodu. Ładny i względnie tani.
Nie żałuje "zmarnowanego" czasu i pieniędzy.
Składałem jakoś koło jednego dnia, bez większych problemów. Później w ciągu tygodnia lekkie poprawki i malowanie - oczy i elementy przezroczyste, panel lining i lekki weathering. Ładniej nie umiem jeszcze.
Naklejek nie na nosiłem i nie planuje tego robić.

Trzyma się dobrze, z jednym zastrzeżeniem. Tyłko-płyta lekko luźnawa więc należy uważać na podstawce. Plecaczek trochę za ciężki dla stawu kulkowego między biedrami i tułowiem. Jedna jeszcze uwaga - elementy mechanizmu pod nakolannikami są delikatne i już musiałem je kropelką kleić. Przydałby się jeszcze niezależny port do podstawki w plecaczku.

Figurek pilotów na razie nie ruszam, za małe to.

Jako następnego planowałbym kupić Barbatosa (MG) (przymierzam się do oglądania serialu) troszku kosztuje i chyba lepiej poczekać na inne wersje w MG. Raczej mnie nie stać na zbieranie MG więc po Barbatosie przerzuciłbym się na RG. No i RG wydają się bardziej "sympatyczne", ale nie wiem jak by to było w praktyce, mogę się jednak nimi zawieść, chociaż bardzo lubie mniejsze transformery.

Do tego potrzebowałbym jakieś podstaweczki. AB4 jest bardziej uniwersalna od AB5. Większa i mniemam, że bardziej stabilna w przypadku MG.

Co o tym wszystkim myślą eksperci, posiadający figurki z obu linii?

#gunpla #gundam #januszegunpli
LGBTQXYZ - Mój pierwszy gunpla - GAT-X105 Aile Strike Gundam Ver.RM (MG)
Kupiony w P...

źródło: comment_1617055544YhClhJPG1iySplTmRMGXEw.jpg

Pobierz
  • 4
Zapomniałem dopisać, że bardzo mi się podobają z linii RG Astray Red Frame, Freedom Gundam i Wing Gundam Zero EW.
Zniknęło mi chyba przy redagowaniu i kopiowaniu...
@LGBTQXYZ ostatnio kupiłam sobie jeden zestaw gundam na próbę i tak myślę czy inwestować w te obcążki do obcinania poszczególnych elementów czy może zwykly noz albo nożyczki wystarczy na początek
@MrMas: Ja używałem zwykłych cążek do metalu i wtedy pilniczka do paznokci, z 6 powierzchniami (od ścierania do polerowania), dostępny w Rossmanie. Nie było idealnie, ale chociaż jako tako. Kupiłem niedawno kolejny model i zacząłem używać jakichś starszych, już troche zużytych cążek do skórek i muszę powiedzieć, że sprawdza się to doskonale. Szlifowania i polerowania jest prawie tyle co nic.