Wpis z mikrobloga

@LibertadParaTodos: bo czego innego sie spodziewać?
Wirus zostanie z nami na zawsze. Oczywiście możemy się przed nim bronić lub lepiej go leczyć ale będzie zawsze.
A robienie szamba z gospodarki i rozwalanie już wcześniej słabo działającej służby zdrowia to ... bardzo dobry pomysł jeśli chcesz zapaści gospodarczej, uszczuplenia klasy średniej i "entuzjastów" emerytur.
Wirus zostanie z nami na zawsze.


@4pietrowydrapaczchmur: Jestem ciekaw, czy Chińczycy też tak myśleli w lutym, gdy u nich pandemia wygasała dzięki skutecznej walce (jak przy Sars1). Bo myślę, że nie. Może na początku nie byli zmartwieni, że inne kraje sobie nie radzą, ale potem widząc tę nieporadność zachodu i obawiając się, że takie rozpanoszenie się wirusa doprowadzi do nowych mutacji, no to myślę, że nie byli zadowoleni.
Ale nie, ty
@LibertadParaTodos: droga środka którą obrał nasz rząd i większość zachodu polega na tym, że wirus się panoszy, a gospodarka leży i kwiczy. Super strategia. Jest jeszcze druga zła droga: gospodarka niby otwarta, a wirus się panoszy jeszcze bardziej. Tutaj umrze więcej ludzi, a gospodarka też nie będzie miała super wyników (w sumie tak było chyba w USA, w Szwecji). Dla przypomnienia: najlepsza droga to Chiny, Tajwan, Australia - czyli likwidacja wirusa.