Wpis z mikrobloga

@janrouter: Masz może treść zadania dokładną? Bo ogólnie momenty gnące przedstawia się w postaci wykresów gdzie jedną osią jest długość belki a drugą (pionową) jest moment gnący. Wtedy dasz radę określić maksymalny moment gnący, czyli miejsce, gdzie belka jest najbardziej zagrożona pod względem momentów gnących.
Pod tym linkiem masz przykłady:
http://zwmik.imir.agh.edu.pl/dydaktyka/dla_studentow/imir/IMiR_IA_Wyklad_05%20-%20Zginanie.pdf
A pytanie odnośnie treści zadania padło, bo starasz się obliczyć moment w punktach, co wydaje mi się dziwne.

Znalazłem jeszcze
  • Odpowiedz
@janrouter: No to jeżeli chodzi o wykres sił, to na zdjęciu strzałka z numerem jeden pokazuje jak to wygląda. Tutaj masz stałe obciążenia, więc będzie to przypominało ten środkowy przypadek.

Strzałka nr 2 pokazuje wykres momentów gnących i też będzie przypominał środkowy przypadek.

Te wykresy przedstawiają jak wygląda obciążenie belki wzdłuż niej. Musisz sobie poszukać jak się to robi i wydaje mi się że yt będzie do tego najlepsze, bo ciężko
P.....r - @janrouter: No to jeżeli chodzi o wykres sił, to na zdjęciu strzałka z nume...

źródło: comment_1617643006TWvsGhx0da6vYnJikqDsfH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@janrouter: Siły wydają się być ok, ale momenty są spieprzone.
W punkcie przyłożenia siły F1 moment wynosi "Ra razy a", natomiast w punkcie przyłożenia siły F2 jest to bodaże "Ra razy (a+b)-F1 razy b" albo idąc z prawej to Rb*c.
Wygląd wykresu będzie jednak zbliżony podobny.
  • Odpowiedz
@janrouter: No i siły są policzone gites. Momenty MF1 liczysz idąc z lewej strony jako Ra razy a, natomiast Twoim MF2 jest MF3 (bo występują tylko dwie siły zewnętrzne i skrajną po prawej jest MF2 a nie MF3), które wynosi Rb razy c.
  • Odpowiedz