Wpis z mikrobloga

@janrouter: Nie do końca chyba ogarniasz czym są wzory. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny wzór na Rb. To się wyprowadza zawsze na podstawie sumy sił i sumy momentów, które w statyce zawsze są równe zero.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PysznyBurger: I chyba też #!$%@?ę tym technikiem mechanikiem, bo przez te #!$%@? zdalne #!$%@? się nauczysz a ostatni raz stacjonarnie z tym panem co prowadzi PKM mieliśmy w grudniu. A z tych materiałów co wysyła nie umiem nic wywnioskować. A może po prostu jestem ułomny
@janrouter: Takie obliczenia to raczej trzeba zrozumieć z czego wynikają i dopiero wtedy nabiera sensu co liczysz. Najlepiej sobie wziąć książkę z mechaniki i przeczytać jakieś rozdziały ze statyki albo poszukać materiałów w postaci wykładów.
Co do samej szkoły, to w sumie ciężko mi się wypowiedzieć, ale ludzi z wykształceniem technicznym raczej brakuje i o ile nie uczą Cię niczego nauczyciele, to sam mógłbyś spróbować się pouczyć z książek które posiadasz.
@PysznyBurger: Podręcznika stricte do mechaniki nie mam, tylko mam podręcznik "Organizacja procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń" i tam jest dział obliczenia wytrzymałościowe ale znów tam nie ma belek. I kiedyś znalazłem gdzieś całą zeskanowaną książkę z mechaniki i bym musiał ją znaleść.
W tym roku mieliśmy tylko trzy lekcje stacjonarne i to tylko z CADa, a teraz znów Czarnek wszystko pozamykał. Mi nawet by wystarczyły te cholerne konsultacje