Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajuto00: szef sieci przychodni Medyk przyjął taką a nie inną strategię szczepień minimalizując straty. Mój teść lvl 60+ zadzwonił i na drugi dzień był już zaszczepiony. Młodsi chętni czekali i jak coś zostało na koniec dnia to dostawali. Z tego co mi wiadomo, nikt z grupy, która miała być szczepiona wg kolejności nie był poszkodowany.

Z drugiej strony mój ojciec, też lvl 60+ dostał termin na maj (dolnośląskie). No to coś
Z drugiej strony mój ojciec, też lvl 60+ dostał termin na maj (dolnośląskie). No to coś tu chyba nie gra, i to nie w Rzeszowie jest problem.


@Vincenzo: No i o tej rażącej dysproporcji w dostępie do szczepionek tutaj rozmawiamy. To nie tak, że te szczepionki dla dolnośląskiego gdzieś utknęły. To czyjaś decyzja za tym stoi, że nagle w Rzeszowie są szczepionki i tam już ponad połowa populacji zaszczepiona, nawet ci,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ajuto00: no to Ci właśnie tłumaczę na czym to polega. Przecież to nie jest tak, że nagle szczepionki z całego kraju pojechały do Rzeszowa i to przypadkiem to jednej, prywatnej sieci przychodni, a nie do NFZtowych ku chwale wiadomo jakiej partii. Szukacie spisków, a tu nie ma żadnych spisków.
@ajuto00: nie została zaszczepiona połowa populacji Rzeszowa. Jak mi daleko do PIS, tak tutaj Dworczyk to akurat wyjaśnił zgodnie z prawdą.

A jeżeli chodzi o to, że można było bez skierowania - jest to wyjaśnione w dzisiejszym artykule na Onecie, cytuję:

Jak przyznał pełniący obowiązki szefa NFZ Filip Nowak "istnieje spore podejrzenie", że wśród zaszczepionych w Rzeszowie, "znalazły się osoby, które nie były uprawnione w tym momencie do zaszczepienia i zostało
@Luk1N: Choćby w Częstochowie były wybory, choćby szczepili wszystkich siłą, dobrowolnie, z lodem i bez loda, to tam nigdy, przenigdy, w tym świętym mieście, Watykanie Północy, nie będzie rządził nikt, powtarzam nikt z prawicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Częstochowa ma kolor czerwieni.