Wpis z mikrobloga

dziś można już sprawdzać czy nasze dane (w tym numer telefonu) wyciekły z Facebooka

https://www.wykop.pl/link/6042613/sprawdz-czy-twoje-dane-wyciekly-z-fb/

proszę dajcie znać swoim znajomym, rodzicom i wszystkim których znacie o takiej możliwości - wyciek wg mnie (a przede wszystkim wg wielu specjalistów od bezpieczeństwa) jest dość poważny, bo wyciekło bardzo dużo danych profilowych. na podstawie tak dokładnych danych można już pokusić się o pewne niecne zachowania.

#komputery #technologia #socialmedia #facebook #afera #wyciekdanych #bezpieczenstwo #security
#programowanie #programista15k
  • 11
Od 10 lat nie wrzuciłem Zuckerowi ani jednego wlasnego zdjęcia. Wczesniej moze sie zdarzalo, ale jeśli będzie miał ich z piec to maks. Jakieś randomowe e-mailie, których często po roku sam nie pamiętam. Mam je oczywiście zarchiwizowane bo zawsze sobie wysyłam notkę na e-maile o których zachowanie dbam (logując się przynajmniej raz na kwartał - ja staram się raz na kwartał, chociaż raz na rok nawet mozna), ale po co mi ich
@ETM97200: no to bardzo dobrze, że jesteś jednym z tych użytkowników, który nie dał się "omamic" wizji Marka Z. i nie oddał mu za darmo swoich danych - należy wiedzieć, że nad danymi w FB nie mamy żadnej kontroli - już kiedyś okazało się, że "kasowanie zdjęć" polegało jedynie na ustawieniu odpowiedniego atrybutu, ale ktoś kto miał do takiego pełną ścieżkę nadal mógl je oglądać. czy teraz to jest poprawione i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@secret_passenger: są tam dane około 20% użytkowników. Z tego co widzę, to tylko z profili, które są ogólnodostępne, czyli informacje widoczne dla wszystkich, nie tylko dla znajomych.

Jest tam numer telefonu, imię, nazwisko, adres e-mail, status związku, miejsce zamieszkania, ostatnia praca.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawelkoszalin2: w części plików dane są rozdzielone dwukropkiem, w innych przecinkiem. Trzeba mieć to na uwadze.

Nie wiem, czy jest to efekt włamu, czy zwykły crawling danych po numerach telefonu. Kiedyś można było szukać profile właśnie po numerze telefonu. Kto miał ustawione te dane jako publiczne, to znalazł się w tym "wycieku". Stąd pewnie brak adresów email u sporej liczby osób i właśnie numer na pierwszym miejscu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelkoszalin2: orientujesz się czy takie pobieranie danych "z wycieku" jest legalne? Bo nie chce nikomu podsyłać tego linka jeśli potem maja być z tego powodu jakieś problemy.

Co do tego co dokładnie zostało udostępnione - być może jest tak jak piszesz - trudno mi to ocenić. Chyba to czas by wszyscy trochę ochłonęli z tego zawierzania firmom typu Facebook i zaczęli bardziej chronić własne dane.