Wpis z mikrobloga

Witam. Jak robicie podział działki, podzielonej wcześniej na obrębie nieliczonym?
Przypadek : Ktoś dzielił działkę nr 6 w roku 2019 na 6/1 i 6/2. Obliczył narożniki działki nr 6 z materiałów archiwalnych i podzielił zgodnie na 6/1 i 6/2. Teraz dziele tę działkę 6/1. I pytanie jest takie: Jak robicie szkic graniczny(podstawowy)? Robicie skąd się wzięła dz. nr 6 i rysujecie osnowy i jak została policzona? później innym kolorem jak powstała 6/1 i 6/2, a poźniej na to wkreślacie kolorem czerwonym podział działki 6/1-->?na 6/3 i 6/4?
Czy od razu jak już jest ewidencja do m2 to czy rysujecie tylko działki sąsiednie, czołówki z ewidencji i na tym robicie podział? nie analizujecie jak została policzona działka 6.
Zawsze robiłem tak jak w przykładzie 1, ale nie wiem czy to ma sens i jak podchodzą do tego ośrodki? #geodezja
Trebron91 - Witam. Jak robicie podział działki, podzielonej wcześniej na obrębie niel...

źródło: comment_1617728535YLTwXYYDQAcHabvy6wyLi5.jpg

Pobierz
  • 5
no i można jeszcze inaczej. Narysować działkę, którą się dzieli i zamiast czołówek z ewidencji można dać czołówki z tego ostatniego dzielenia 6/1, bo w sumie zawsze te czołówki trochę się różnią, czasami o te 1cm czy 2 cm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Trebron91: a to nie jest za dużo #!$%@?? Jak wiem, że współrzędne siedzą to jedynie działkę, którą dzielę i elo. Jak jakieś stare podzialisko, to analizuje dokumenty, staram się odnaleźć granicznik, a jak nie były wkopane to osnowe pomiarowa (jeśli osnowa była stabilizowana granitami/ betonami). Ale do szkiców to tylko co ja pomierzyłem. Od lat nie trzeba szkicu podstawowego robić.
@Trebron91: za dużo zabawy, skoro masz swój szkic wyjściowy, z którego wynika skąd się wzięła działka 6/1 to po co? Na szkicu (pewnie mówisz o przyjęciu granic), szkicujesz przedmiotową działkę z sąsiednimi i wsio. Co innego gdybyś miał jakiegoś starego gniota, w którym musiałbyś odszukać podstawową osnowę, wznowić 3 inne działki zanim doszedłbyś do swojej - wtedy - przynajmniej ja - wszystko umieszczam na szkicu ze wznowienia, a potem na samym