Wpis z mikrobloga

Idzie wiosna wiec przypominam że mojito bez problemu się robi w wersji #keto , a jak dla mnie jest nawet lepsze. Mięta, stewia, sok z limonki, woda gazowana i rum (lub gin). W wersji virgin mozna po prostu nie dodawac alkoholu albo zastapic go tonikoem. #gotujzmirkosoft #gotujzwykopem #drinkdnia #lowcarb

Przy okazji, polecam sok z limonki dostępny w leclercu/auchan. 100% soku bez żadnych dodatków. Kosztuje jakieś 6 zł z hakiem. To +/- dwa razy taniej niż równowartość soku ze świeżych limonek.
Mirkosoft - Idzie wiosna wiec przypominam że mojito bez problemu się robi w wersji #k...

źródło: comment_1617824536i1VrA9y4Zf4DUnIK9NnDsx.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@pannakota: no jak widać to wszystko jest "na chłopski rozum" i każdy ma swoją najswojszą rację, więc pytam tutaj bo może ktoś ma jakieś badania czy coś. Bo ja sama nie umiałam wytłumaczyć dlaczego alkohol jest kaloryczny, jak próbowałam to dostałam od razu argumentem "no uran też ma kalorie" więc nie ciągnęłam dyskusji
  • Odpowiedz
@Limonene: Według danych World Cancer Research Fund, w przypadku osób spożywających alkohol może on odpowiadać za około 10 proc. dostarczanych kalorii. Pod względem kaloryczności alkohol ustępuje tylko tłuszczowi – gram tłuszczu dostarcza 9 kilokalorii, natomiast gram czystego alkoholu etylowego – 7 kilokalorii. Kaloryczność białek i węglowodanów to tylko cztery kilokalorie na gram.
  • Odpowiedz
a ostatnio też miałam dyskusję ze znajomymi, jak to jest z tymi kaloriami z alkoholu? Liczyć czy nie liczyć, organizm je wykorzystuje? Bo jeden znajomy twierdził, że czysta wódka ma 0 przyswajalnych kalorii, bo organizm nie metabolizuje alkoholu.


@Limonene: @pannakota: nie ma na to prostej odpowiedzi. Alkohol jest metabolizowany w szczególny sposób i nie tylko w wątrobie ale częściowo w mózgu. Po za tym metabolizowanie alkoholu ma też wpływ na
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkosoft: i nic nie ma złego w pirosiarczynie używanym w winiarstwie tak samo jak nie ma nic złego w soku z koncentratu, soku z limonki nie pijesz litrami tylko używasz jako "przyprawę"
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: w pirosiarczanie nie ma nic złego, zwłaszcza w takiej ilości. Ale sok z koncentratu jest dużo gorszy. Kwestia smaku to jedno i taki sok jest o wiele gorszy pod tym względem. Ale zawiera też mniej witamin i przeciwutleniaczy. A ja między innymi dlatego piję sporo soku z limonki. Ale co kto lubi, jeżeli dla kogoś to nie jest istotne to pewnie kupi ten tańszy.
  • Odpowiedz