Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@guru8: squirt lube do którego właśnie wracam, po testach
WEND WAX-ON LIQUID Lube który miał wytrzymać 300-400km. Głośny, brudny, nie polecam w sumie. Jeszcze nie wiem do czego go użyje, bo dostałem do testów duża butelkę i nie mam na nią pomysłu. Może jeszcze w gravelu dam mu szanse.
@Im_from_alaska: @uysy: No nie ukrywam, że korci mnie sprawdzenie takich specyfików jak Squirt Lube czy Rohloff, ale się zastanawiam jak z czyszczeniem przy nich. Przeważnie myję rower albo na myjce albo sam łańcuch przy użyciu szmatki z odtłuszczaczem. No chyba, że jest fest uwalony to wiadomo idzie głębokie czyszczenie (bez szejków). Jak przed każdym smarowaniem musi być wypucowane na picuś glańcuś to ja dziękuję
@bibsz: No Wet Lube chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@guru8: rolhoffa to odstawiłem z 5 lat temu, też stoi pół butelki ☺️. Zanim kupisz squirt lube to poczytaj na ich stronie, że brudny łańcuch to normalna rzecz. To głównie kurz, pył z opon samochodów etc. Dopoki nie jest obklejone piaskiem, smarować i jeździć.
@guru8:
rohloff to jest gęsty tlusty olej na mokre. Znacznie bardziej gęsty niż wet lube choć podobnie trwały. Wolę wet lube bo się go prościej nakłada po prostu.

Spróbuj ptfe lube. To jakieś dziwne coś - taka hybryda smaru suchego (ptfe) i oleju. Bardziej się syfi niż smary suche ale mniej niż typowe oleje.
Z drugiej steony jest zdecydowanie bardziej trwały i wytrzymały niż smary suche.
@guru8: przed pierwszym użyciem squirt zaleca, żeby napęd był idealnie czysty, potem już tylko smarujesz jak słyszysz, że jest głośno i raz na jakiś czas przelatujesz szmatką z odtluszczaczem. w szosie chyba po czterech tygodniach dopiero przecierałem szmatką jak używam squirta, a wcześniej przecieranie i to dość solidne raz na dwa tygodnie to był standard. w gravelu też spoko się sprawdza
@guru8: @uysy: Imo squirt kiedyś był lepszy, miałem butelki jakoś z 2017 i jak posmarowałem to był czysty po dłuższych trasach-powiedzmy z 200km, a w zeszłym roku kupiłem nowy i jakoś tak bardziej zbiera ten brud, przejedzie się 40km i już cały brudny. Jak ktoś używa to może powiedzieć jak to u niego wygląda, bo nie wiem czy mi się trafiła jakaś lipna partia czy tak to teraz wygląda, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limon2g: od sqiuritu nigdy łańcuch nie był super czysty. Pamiętam, że bodajże 2016r sami na stronie mieli napisane o zbierającym się kurzu i resztkach opon z jezdni. Albo nawet wcześniej to widziałem na ich stronie. Dopoki nie ma piasku i nie skrzypi, robić tak jak @Im_from_alaska: wyżej napisał.
I ładnie pachnie, mógłbym pić, trochę jak sok multiwitamina. XDDD


@AbaddonLincoln: Zawsze to jakiś plus, bo Wet Lube jest obrzydliwy xD

@bibsz: @Im_from_alaska: @uysy: To w sumie wezmę i Squirta i tego PTFE Lube, będę testować na obu rowerach, no i zawsze będzie jakaś alternatywa, gdyby któryś się okazał niewypałem xD
No właśnie. Macie na tych olejach jakieś klasy jakości API / GL ?
Na tych typowo rowerowych z reguły marketingowy bełkot że najlepsze na świecie. Kilka razy poprosiłem o charakterystykę produktu to bez odzewu lub przekierowanie na www - gdzie oczywiście to samo co na butelce.
Dlatego używam olejów przekładniowych HIPOL itp w klasie GL5 po 15 zł za litr i jedyne do czego się mogę przyczepić to mocno "olejowy" zapach :)
@guru8:

Zaawansowany smar do łańcuchów idealnie sprawdza się we wszystkich warunkach, niezależnie od stylu jazdy Dostępny tylko u nas, zalecany przez markę Trek smar do łańcuchów Pomaga utrzymać czystość, sprawność i trwałość elementów napędu Przyjemny jagodowy zapach Nałóż po zakończeniu jazdy i poczekaj, aż wyschnie, aby utrzymać czystość i sprawność napędu Butelka o objętości 118 ml (4 fl oz) i precyzyjna końcówka aplikatora ułatwiają użycie Dostępny też w dużej butelce o