Wpis z mikrobloga

@pharmaki: ja nie wiem na jakiej zasadzie to działa bo w październiku wlasnie sie przeprowadziłem do mieszkania z takim piecykiem firmy junkers na gaz. Kuchenka+ciepła woda+ogrzewanie mieszkania i rachunki za gaz które dostałem to pare groszy, następny 9zł i 13zł ostatnio xD. Bardziej za prąd mi skoczyły rachunki jak piecyk chodził non stop w zime
Jeżeli macie ku temu warunki, to przemyślcie wymianę piecyka gazowego na bojler elektryczny - wychodzi nieco drożej (~ +50%) ale IMHO o wiele większy komfort użytkowania (krótszy czas oczekiwania na ciepłą wodę).

Nieźle też sprawdza się combo - "junkers" gazowy + mały (3-5l) bojlerek elektryczny pod umywalką - wtedy ciepła woda do kąpieli jest tania, a jednocześnie - szybko masz stabilną temperaturę przy myciu rąk.
@RandomowyMirek: ja tam będę tylko wynajmować na jakis czas i nie mogę za bardzo ingerować ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@pharmaki:
No to przynajmniej przed wynajmem sprawdź, jak stary jest ten piecyk. Przynajmniej tak okiem amatora - czy wygląda w miarę współcześnie, czy to jakiś gruz sprzed 30 lat. A najlepiej po prostu udaj, że chcesz iść do łazienki i umyj ręce - i sprawdź, jak długo
@pharmaki: Czekaj czekaj, wyciągam moją kryształową kulę. Trochę się zakurzyła. Tyle ile zużyje dany piecyk gazu do ogrzania danej objętości wody, Policz sobie. W specyikacji piecyka powinna być informacja ile potrzeba na m3. Nie wiemy też ile zużywasz wody,