Wpis z mikrobloga

sytuacja z dzisiaj, mamy w pracy spotkanie jak co tydzień i w ekipie mam Ukrainca. Coś tam gadamy pierdoły i szef się pyta czy już jakieś plany na wakacje i tak dalej.

Każdy opowiada swoje, a na co Ukrainiec - że on na wakacje w czasie urlopu jedzie do domu (rodziennie miasto to Dniepropetrowsk). Na to moj kumpel z działu, że lepiej nie bo sytuacja jest nieciekawa i jeszcze go do wojska wciągną.

A on na to śmieszek #!$%@? - coś w stylu "To najwyżej Wy wszyscy przyjedziecie na dłuższe wakacje na Ukrainę" i śmiech. Dodał też, że Ukraincy bardzo wierzą w pomoc Polskich żołnierzy w razie konfliktu z Rosją.
#ukraina #rosja #konflikt #wojna #konfliktynaswiecie #wojsko
  • 22
Dodał też, że Ukraincy bardzo wierzą w pomoc Polskich żołnierzy w razie konfliktu z Rosją.


@spacehead: Na ile ja zerkam w ich media to zarówno politycy jak i dziennikarze od lat mówią, że nikt za Ukraińców walczył nie bedzie i samemu trzeba sie wzmacniac. Ale przypuszczam, że życzeniowe myślenie też jest obecne, więc część może to sobie wmawiac dla lepszego samopoczucia.
@spacehead: Rosja za uja nie będzie chciała żeby NATO włączyło się do konfliktu. NATO za uja też nie będzie chciało w ten konflikt wchodzić. Polska nie będzie teraz machała szabelką, skoro co dopiero niedawno pojawiły się u nas wojska amerykańskie mające straszyć Rosję przed ewentualną agresją. Niestety ale w tym konflikcie Ukraina musi sobie sama radzić, sąsiedzi mogą jedynie pomóc w sprzęcie i negocjacjach.
@ViFio: Ale Polacy poszli w 1939 pod Mokra bila się Wołyńska Brygada Kawalerii w podzięce ukraincy wyrżnęli im im rodziny które zostawili w domach. Mamy się otrząsnąć z marazmu i teraz jak ukraincy pójdą bić się w Donbasie odpłacić im? Dla mnie to nie powód do smutku gdy nasi wrogowie łapią się za łby bo przynajmniej my mamy spokój w 2014 przed tym jak dostali wciry w Donbasie to też bełkotali
@ViFio: Obawiam się ze nasi politycy tak rwa się żeby pokazać jacy to oni nie są ważni (coś jak Józef Beck w 1939) ze nie będą czekali na decyzje NATO (wystarczy że podpuszcza ich amerykanie obietnicami wsparcia itd) przypominam sobie 2014r gdy polskich polityków nawet nie zaproszono do udziału w rozmowach pokojowych. Nawet ukraincy nie upomnieli się o to chociaż wcześniej dostawali bezwarunkowe wsparcie polskich polityków od prawa do lewa, mam