Wpis z mikrobloga

Gdzie można sensownie wstawić soczewki okularowe do takich małych oprawek montowanych w środku okularów/gogli sportowych? Ile za to płacicie?

U mnie osiedlowy optyk woła za pojedynczą soczewkę w okolicach 300 zł. Wydaje mi się to chorą ceną, jeśli ja przez neta kupuje za mniej gotowe okulary z oprawkami (powłoki do wyboru do kolory, fotochromy, itp.)

#optyk #optyka #sport #kolarstwo
  • 11
U mnie osiedlowy optyk woła za pojedynczą soczewkę w okolicach 300 zł


@kossmann: za samo wstawienie czy za soczewkę i wstawienie? Jaka soczewka? Jaka wada? Rozpiętość cenowa za samo szkło to jest od kilkudziesięciu do kilkuset złotych... Jakie miasto?

Wydaje mi się to chorą ceną, jeśli ja przez neta kupuje za mniej gotowe okulary z oprawkami (powłoki do wyboru do kolory, fotochromy, itp.)


@kossmann: no jak kupujesz przez internet gotowe
@geuze: trzy stówki za soczewkę, pod dane oprawki kupione u nich.
A jaki masz powód współczuć w kupowaniu gotowych okularów pod daną receptę wysyłkowo?
Przecież większość salonów optycznych i tak zamawia i przychodzą gotowe. Nie tną soczewek na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jaki masz powód współczuć w kupowaniu gotowych okularów pod daną receptę wysyłkowo?


@kossmann: chociażby przymierzenie/spróbowanie czy ci nie spadają z nosa, nie gniotą itd. + ustawia się tak soczewkę dokładnie tam, gdzie masz źrenicę, im większa wada tym większą różnicę robi :) Jak kupujesz gotowe okulary to jest "uśrednione".

Przecież większość salonów optycznych i tak zamawia i przychodzą gotowe. Nie tną soczewek na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡
@kossmann: no i nie napisałeś w jakim mieście, może wiem gdzie możesz uderzyć :) Ale i tak zapłacisz u optyka od 200 do 1000zł za każdą soczewkę, taniej tego nie zrobisz. Chyba, że znajdziesz gdzieś online.
jezeli wybrales jakies filtry i fotosromy to taka jest cena za soczewke


@Slimshader: jaka jest uczciwa cena za soczewkę wraz z wstawieniem? Bez żadnych filtrów (filtry będę miał w goglach).

Ja akurat się zawiodłem na tzw. markowych. Kupiłem soczewki Zeissa i po półtora roku były do śmieci. Jakieś wżery w powłokach się zrobiły i nie dało sie ich używać.
Zamówiłem później takie https://www.zennioptical.com/glasses-lenses
i nie widzę żadnych minusów względem Zeissa.