Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 62
105 947 + 163 + 70 + 28 + 39 = 106 247

Dziś zrobiłem pierwszą setkę w tym roku. Wreszcie zagrało wszystko jak trzeba: był czas, pogoda i chęci. Postanowiłem oblecieć kilka uchowanych, okolicznych pałaców, dworków i parków pozostałych po Prusach w północno-wschodniej Polsce. Niestety większość z nich ogrodzona jest siatką (niekończące się remonty) lub jest zamknięta ze względu na Covid. Udało się zatrzymać m.in. przy:
- Zespole Parkowo-Pałacowym w Drogoszach
- Dworze z 1889 r. w Równinie Górnej
- Zespole Parkowo-Pałacowym w Łężanach.

Ten ostatni (na zdjęciu) robi ogromne wrażenie. Zadbany park tętni życiem: spokój, śpiew ptaków, pracujące pszczoły. Polecam miejsce.

Total tiles: 1222 (+41)
Max cluster: 657 (+10)
Max square 21x21 (-)

#rowerowyrownik #wykoptribanclub #tribanrc520 #kwadraty #100km #triban #palac #palace

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
cezeterson - 105 947 + 163 + 70 + 28 + 39 = 106 247

Dziś zrobiłem pierwszą setkę w t...

źródło: comment_1618167206V595K5OSzITAy22xh1rx53.jpg

Pobierz
  • 13
Tribanisko obładowane jak na wojnę, a co najwyżej może wkurzyć velominatika (°° rano było tylko 5°C, więc ubrałem się na cebulkę. Z każdą godziną dokładałem zdjęte warstwy do podsiodłówki, która dziś zdała egzamin. Najgorzej, że zabrałem hamak na wypadek niespodziewanej bomby, która nie nadeszła, przez co wiozłem zupełnie bezużyteczny balast ¯_(ツ)_/¯
cezeterson - Tribanisko obładowane jak na wojnę, a co najwyżej może wkurzyć velominat...

źródło: comment_1618167349qsrewHsovcf6yGbW7kmg51.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@donmateok: Zgadzam się - same Drogosze to bardzo zadbana miejscowość. Oprócz pałacu w pobliżu podobały mi się dobrze zachowane budynki gospodarcze - jakby jakaś stadnina. Za PRL pewnie zaadaptowana na PGRowskie warunki, więc prawdopodobnie zdewastowana i nienadająca się do niczego ;/
Ale.tak jak mówisz - okolica niewiele ma do zaoferowania, dobre ziemie w okolicy, więc rządzi zaawansowane rolnictwo. Jak czasem przejeżdżam np. przez Barciany, czy Bisztynek to zastanawiam się jak ci
@cezeterson moje rodzinne strony :) strasznie szkoda mi pałacu w Drogoszach. Właściciel nie ma zamiaru go remontować, a nabywców nie ma. Potencjał ogromny, niedoceniony :/ PS. A w Łężanach kręcili jakiś czas temu film Kamerdyner.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fizus8: zaraz się okaże, że pół wykopu z Drogosz XD może siedziałaś w jednej ławce z @donmateok ( ͡º ͜ʖ͡º)

wszystkie te pałace mają marne szanse na remont... Wszystkie są przecież kupowane przez ludzi dysponującymi pieniędzmi, a jednak po czasie okazuje się, że to studnia bez dna i oprócz wymiany dachu nic się w nich nie dzieje. Właściwie nie znam żadnego pałacu w okolicy odnowionego Przez