Wpis z mikrobloga

@PolskaPrawica:
https://pl.wikipedia.org/wiki/John_D._Rockefeller

Najciekawsze cytaty:

Był drugim dzieckiem z szóstki dzieci i najstarszym z synów Williama Avery Rockefellera (ur. 1810, zm. 1906) i Elizy Davison (ur. 1813, zm. 1889). W Richford oprócz niego urodziło się jeszcze pięcioro dzieci, Lucy (1838-1878), William (1841-1922), Mary (1843-1925), bliźniaczki Franklin (Frank) (1845-1917) oraz Frances (1845 – 1847). Jego ojciec podawał się za lekarza cudotwórcę sprzedającego mikstury lecznicze własnej roboty. Wykonywał także zawód drwala[7]


Więc nie urodził
We wrześniu 1913 roku około 1200 górników wspomaganych przez Zjednoczonych Robotników Kopalń zorganizowało strajk przeciwko niskim płacom, niebezpiecznym warunkom pracy i feudalnym stosunkom panującym w górniczych miasteczkach należących do przedsiębiorstwa Colorado Fuel & Iron Corporation powiązanego ze Standard Oil Trust. W kwietniu 1914 doszło do ataku prywatnej policji korporacyjnej Johna D. Rockefellera i oddziałów Gwardii Narodowej na protestujących górników w miejscowości Ludlow w stanie Kolorado. W wyniku masakry zginęło 26 górników i
Rockefeller płacił swoim pracownikom więcej niż konkurencja oraz nagradzał pomysły ulepszające prowadzenie przedsiębiorstwa, przez co firma nie doświadczała fali strajków powszechnych w owym czasie.

A to mówi samo za siebie


@janekplaskacz: największym kapitałem każdego przedsiębiorstwa są ludzie, ale wielu tego nie rozumie.

Pracowałem kiedyś dla Żyda w firmie, którą założył jego ojciec a on kontynuował jej rozwój i zwróciłem uwagę na to jak traktuje ludzi. Jeśli zapewnisz im dobre warunki, szacunek
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubako: to da się osiągnąć dobre płatna praca która z ciężka niekoniecznie musi mieć coś wspólnego. Możesz całe życie ciężko pracować i niczego się nie dorobić
Z doświadczenia wiem że bardzo dużo Januszexow w każdym widzi złodzieja. Same złodzieje wśród kontrahentów, podwykonawców, dostawców, bankowców, no i oczywiście pracowników. A sam by każdego z nich by wydymal choćby na złotówkę. Dla zasady. Dla poczucia własnej wartości. Chciwość zawsze będzie silniejsza niż uczciwość wśród takich osobników.
@PolskaPrawica: Źródłem bogactwa był i jest głównie urodzenie. A obrzydliwie bogaci ludzie rzadko rodzą się w rodzinach biednych. Wyrywanie się z biedy zajmuje masę czasu, zwykle kończy się niepowodzeniem, a z ewentualnego sukcesu finansowego i tak najczęściej korzystają w końcu potomkowie takiej osoby. Jednakże #!$%@? bogatych o pochodzeniu ich majątku nie oznacza, że można ich spostrzegać jako cel rabunku. Zatem komuniści - pixrdolcie się. ( ͡° ͜ʖ ͡°
Jeśli chcesz po prostu zarabiać duże pieniądze, w rodzaju kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy złotych miesięcznie, to oczywiście da się to osiągnąć ciężką pracą itp. I to w Polsce ¯\(ツ)/¯


@kubako: *nie dotyczy 98% branż w Polsce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@panczekolady: Kocham to #!$%@? lewactwa o biednych protestujących za starych czasów.

Tak strajki robotnicze były krwawo tłumione ale wynikało to z tego że same strajki były obstawiane bojówkarzami związków i partii politycznych którzy sami uzbrojeni chodzili na strajki i strzelali do policji.

Brutalność policji była odpowiedzią na brutalność strajków.
@Zaqwsxe: Nikt nie nakazuje pracować w branżach mało płatnych :)
Już druga osoba zdaje się uważać, że napisałem że dowolną ciężką pracą można się dobić do tych 50k czy 100k pln miesięcznie. Otóż nie. Ale nie ma tak, że musisz być dzieckiem prawników czy kogoś tego typu, żeby taką kasę zarabiać.
Ale komu ja to tłumaczę - lewicującym wykopkom :)

ps. co do 98% branż też bym się spierał. Właściwie w