Wpis z mikrobloga

Wszyscy pamiętają takie bajki jak Smerfy, Gumisie, Muminki czy inne klasyki, które zazwyczaj były na "Wieczorynkę" ale o poranku na TVP 1 była jeszcze jedna genialna bajka tylko dość zapomniana a mowa tu o bajcę "Papirus" jak na tamte czasy to miała klimat ta bajka i w dodatku człowiek mógł się czegoś dowiedzieć o Starożytnym Egipcie...

#nostalgia #gimbynieznajo #heheszki #historia #seriale #lata90
wakxam - Wszyscy pamiętają takie bajki jak Smerfy, Gumisie, Muminki czy inne klasyki,...

źródło: pairus

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@wakxam: Uwielbiałem to, chyba właśnie Papirus odpowiadał u mnie za fascynację starożytnym Egiptem. Ta czołówka, ten soundtrack... Na Horusa, jaki to dawało klimat!
Jak ktoś nie miał kanału z Dragon Ballem czy innym Tiger maska to właśnie Papirus i Pokèmony były jego shonenami ;)
  • Odpowiedz
@wakxam: Zapomniania, bo chyba jej nie dokończono, studio zbankrutowało lub zerwano projekt z tego co pamiętam. Były też wcześniejsze np. Ulisses, czy Tajemnicze Złote Miasta
  • Odpowiedz
Zapomniania, bo chyba jej nie dokończono, studio zbankrutowało lub zerwano projekt z tego co pamiętam.

@djtartini1: bajka robiona przez Dupuis Audiovisue, nadal mają się dobrze

Były też wcześniejsze np. Ulisses, czy Tajemnicze Złote Miasta

Były robione przez inne studio
  • Odpowiedz
@dominowiak: Ooo Panie! To jak leciało w środy po Tik Taku jakoś, to leciałem ze szkoły z wywieszonym jęzorem żeby zdążyć i obejrzeć! Mega baja i temat interesujący!
  • Odpowiedz
bajka robiona przez Dupuis Audiovisue, nadal mają się dobrze


@Limonene: hmm ok, a to dziwne, że tak porzucili projekt, ponieważ zakończenie z tego co kojarzę było takie urwane.
  • Odpowiedz
@wakxam: TVP kiedyś naprawdę starała się wykonywać misję - pasma dla dzieci i młodzieży, informacje, mi najbardziej zapadła w pamięć TV Edukacyjna i jej wtorkowe i czwartkowe edycje. Wtorki - technologia, a do tego Joystick, a w czwartki przyroda, o której czytała Krystyna Czubówna.
  • Odpowiedz
@djtartini1: właśnie dopiero teraz się dowiedziałam że to było zakończenie, myślałam że jakiś losowy odcinek który widziałam jako ostatni i już nigdy więcej nie trafiłam w tv
  • Odpowiedz
@jarezz: dokładnie - kwintesencja mojego dzieciństwa. Dużo w podstawówce chorowałam i często byłam w domu. Te przyrodnicze czwartki i czuba geografia w poniedziałek to były moje ulubione. Tyle co ja się o zwierzętach dowiedziałam z tego cyklu to jeszcze na studiach mi się przydało ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz