Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebinio: @IceBeast: @Ariul: mireczki, a jak robicie gotowy liquid? Ja kupiłem niko wlałem do 1l glikolu, postało to sobie 2 tygodnie, później wymieszalem z gliceryną, żeby otrzymać 1l mieszanki PG/VG + 10 procent aromatu, co dalo mi liquid o mocy 6mg/ml. Dodałem aromat, ale zastanawiam się, czy ta mieszanka nie zepsuje się od leżenia. A nie wypale 1l w kwartał, raczej w rok. Nic się z tym nie będzie
@sebinio: https://starychemik.wordpress.com/2010/06/07/czysta-100-nikotyna-do-sporzadzania-liquidu-tanio/
To że żyjesz to nic nie znaczy. Same opary są szkodliwe. Przy takich substancjach to trzeba mieć labolatoryjne warunki. Wentylacje, specjalne maski, okulary i ubranie. Jeden błąd i nie żyjesz.

@asasello: Wlewam kalkuluje sobie skladniki czyli ile glikolu ile gliceryny ile nikotyny w moim przypadku 72 mg/ml. I oczywiście aromatu. Zazwyczaj rozrabiam 100 ml. Mieszam wszystko odkladam i leżakuje sobie.
@asasello: Zależy od warunków przechowywania. Ciemne miejsce = dłuższy czas, zimne miejsce = jeszcze dłuższy czas. W ciemnym miejscu pewnie z kilka miesięcy zanim się nikotyna rozpadnie. W zamrażarce znacznie więcej. Proponuje abyś wrzucił tą butle do zamrażary i odlał sobie 100 ml.
@asasello: Nie słuchaj głupot. Informacja prosto od producenta. Chyba chemicy lepiej wiedzą :D U mnie po roku brak zmian koloru zapachu czy też działania. Wprawdzie trzeba dodać że nie wiadomo jak zachowa się aromat, nie rozwarstwi ani nic ale czytając w necie nie powinno takie coś nastąpić. Lodówki będzie w 100 % bezpieczna i myślę że bez problemu rok przetrzyma.
Ariul - @asasello: Nie słuchaj głupot. Informacja prosto od producenta. Chyba chemicy...

źródło: comment_1618260473abgKO2xKrGsmI62n5HFFkk.jpg

Pobierz
@asasello: To że tak piszą to znaczy - że przy tej temperaturze nie zajdą żadne nagłe procesy degradacji czyli miesiąc postoi :D. Ale 2-3 miesiące i nikotyna się rozpadnie w temperaturze 25 stopni. Mało tego ! niektórym z tagu przychodziły butelki z brunatną barwą nikotyny (czyli już w zasadzie się rozpadła jakaś część). A na zewnątrz przyjmijmy że było z 25 stopni właśnie.
@asasello data przydatnośći to data przydatności najmniej trwałego składnika mieszanki, trzymajw ciemnym miejscu, niektórzy mają od tego lodówkę ale nie jestem pewien. Ja vapowalem premixy po dacie i żyje ( )