Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to wygląda z płaceniem podatku od #kryptowaluty w Polsce? Kilka miesięcy temu zacząłem swoją zabawę z krypto na #revolut i z małej sumy zrobiła mi się już całkiem fajna. Chciałbym wypłacić sobie cześć na główne konto, a resztę dalej sobie inwestować.
Muszę to gdzieś zgłosić?
Jak wyglada sprawa jakbym, jednak nie wypłacał i płacił kartą Revoluta, są w stanie mi coś zrobić?
  • 10
@mayji: Pewnie wszystko zalezy od skali :) Jesli masz tam setki tysiecy i nagle kupisz sobie nowy samochod to US moze sie zainteresować. Jesli sa to pieniadze za ktore kupisz sobie PS5, to tego nie wie nikt, ale raczej wątpię :) Chyba ze sam revolut cię wyda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayji: a co w przypadku gdy się kupowalo juz pare lat temu i nigdzie nie zgłaszało transakcji? Jakbym teraz chcial wypłacić sumę to mogę poprostu złożyć tylko ten pi38 i tyle?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hakan0110: To prawdopodobnie nie masz możliwości od zysku odjąć kosztu, więc płacisz 19% od całości wyjścia do FIAT'u

@Korges: liczyłem się z tym. Bardziej się martwiłem ze i tak mogą dojechać ze nie zgłaszało się wcześniej. I zeby nie było, kolega pyta.