Wpis z mikrobloga

1. Bądź #krakow
2. Komuchy budując nową dzielnicę stworzyli 2 pasy ruchu w każdą stronę, mimo, że po Krakowie jeździło wtedy 1000 samochodów.
3. Przychodzi 2021, w Krakowie jest 450 tysięcy samochodów, zlikwiduj prawe pasy i zrób tam parkingi i prawoskręty
4. O jakości drogi nie będą się nawet wypowiadał, przypomina ukraińską M10 do Lwowa z 2011 roku

#polskiedrogi
JohnFairPlay - 1. Bądź #krakow
2. Komuchy budując nową dzielnicę stworzyli 2 pasy ru...

źródło: comment_1618317511ZVGx2b3nM75ryNZlOejbk3.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@JohnFairPlay: Ruch na Teligi jest tak minimalny, że dwa pasy to było marnowanie przestrzeni i kto wpadł na pomysł zrobienia z jednego pasa parkingu powinien dostać awans.

Jednocześnie za jakość tej drogi ten ktoś powinien dostać lepe na ryj, tym bardziej że jak malowali tam ostatnio pasy to poprawa jej jakości polegała na zdarciu kolein żeby auta nie tarły podwoziem.

Więc awans, ale z jednoczesnym klapsem na dziąsło.
  • Odpowiedz
@PapaZiomus: ok, faktycznie, jak teraz czytam to radni przegłosowali jednak inne podwyżki. O tych o których ja wspominałem, Kraków przedstawiał ok rok temu: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26131937,10-minut-za-3-zl-ztp-proponuje-podwyzke-cen-biletow-komunikacji.html

Nie korzystam ze mpk w krakowie (bo to #!$%@? parodia) i nie zauważyłem tej "korzystnej zmiany". Jednak nadal, to zostało zaproponowanie przez tych samych ludzi, którzy jeszcze niedawno twierdzili, że 15 minut to za mało.
  • Odpowiedz
@JohnFairPlay: Typowa przekombinowana dwupasmówka na osiedlu, niebędąca tranzytem. Na takiej ulicy nie ma szans na powstanie korków. Zwężenie wręcz przyniesie komfort dla większości kierowców -> będą mieli więcej miejsc parkingowych + lewoskręty z podporządkowanych będą przyjaźniejsze. Widzę, że dalej jest rondo - i bardzo dobrze, nie trzeba sterczeć na czerwonym na głównej, a z bocznej łatwo wyjechać.
  • Odpowiedz
dlatego od dawna uważałem, że zaoranie warszawy w trakcie ww2 miało pozytywny wpływ na możliwości budowy ulicy. Gdyby tylko rowerkowi patoaktywiści przestali bruździć to dałoby się po warszawie fajnie jeździć ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@siadaj_Kulson: Zaraz dojdziemy do wniosku, że zaoranie Warszawy było zbyt wczesne. W końcu po co szerokie ulice, jak potem nie ma gdzie zaparkować? A jakby zaorali taką Warszawę w 2000 to potem byłby
  • Odpowiedz