Wpis z mikrobloga

Hej Mircy,

Dziewczynę z mojej wioski zżera rak wątroby. Chemioterapia nie zadziałała i w tym momencie Ania jest pod opieką jakiejś kliniki. Nie znam jej osobiście, ale jej siostra walczy jak może zbierając pieniądze na FB i forach. Poniżej jej wiadomość z facebooka.

Kto może niech wpłaci na zrzutkę.. Serce się kraje jak widać jak dziewczyna się zmieniła pod wpływem choroby...

link do zrzutki

Jak część z Was wie od ponad roku opiekuję się moją młodszą siostrą, która w styczniu 2020 dostała potworną diagnozę: rak wątroby 4te stadium.

Od tamtej pory robimy wszystko żeby Anie uratować. Niestety chemioterapie nie zadziałały a jej organizm jest na wyczerpaniu.

Nie poddajemy się i skupiamy się teraz przede wszystkim na wzmocnieniu Ani, żeby dać jej szansę na kolejną walkę o zdrowie (bo jest fighterką, nie poddaje się).

Ania jest teraz pod opieką prywatnej kliniki, która pracuje nad wzmocnieniem jej organizmu poprzez podawanie leków wspierających system immunologiczny. Taka terapia niestety jednak dużo kosztuje.


#rak #nowotwory #smutnazaba #feels
krzaqx - Hej Mircy,

Dziewczynę z mojej wioski zżera rak wątroby. Chemioterapia nie...

źródło: comment_1618471610BhqfX7zXk1VqIfOpnVtQRq.jpg

Pobierz
  • 132
Prywatnie to mozna isc zbadac krew. Zroboc rtg rezonans i inne proste badania


@Slimshader: ale czemu akurat to prywatnie? skoro badania okulistyczne na nfz są ok dlaczego nie ejst morfologia czy rtg? Gorsze labolatoria / rentgen / rezonans?
@kargulasty: Jedynie, co dają prywatne badania, to bliższe terminy, ale pacjenci onkologiczni mają realizowana badania do 14 dni od daty wystawienia skierowania. Są oni klasyfikowani jako pacjent pilny. Problem w tym, że jak ci szybko zrobią rezonans, to na opis czekasz kilka tygodni. Możecie przejrzeć historię mireczka @demontre, który zmarł 06 kwietnia tego roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mimo szybko przeprowadzonych badań, na opis ich czekał
@kargulasty: to tylko moje zdanie - ale nfz powinien leczyć tylko poważne przypadki, ograniczając kasę na wszystkich przewrażliwionych ludzi chodzących 3x w tygodniu do lekarza po badania krwi, moczu, i kału - bo czują, że coś jest z nimi nie tak. Takie przypadki gdyby były płatne symbolicznie od wizyty od razu zostałyby ukrócone.

Nawet nie wiesz jak duża część seniorów idzie do okulisty na nfz się po prostu wygadać : )
@kargulasty badanie okulistyczne na nfz to kpina ;) jest robione po lebkach i na kolanie

Ot czyste wrzucenie na autorefraktometr - i wyslanie dalej do optometrysty. I pacjent odfajkowany. Taka jest czesta smutna prawda ;(
@Slimshader: Nie powiem w którym szpitalu, ale jest taki jeden szpital w dużym polskim mieście (500+k mieszkańców), gdzie lekarze chodzą z prywatnymi pulsoksymetrami i rękawami do mierzenia ciśnienia, bo szpital nie ma i nie daje, bo pojedyncze sztuki. Także tego, z tym że prywatnie i publicznie ten sam poziom to chyba jak wybiórczo weźmiesz, bo generalnie tak nie jest. Niestety publiczne to gówno, i mówię to pracując w publicznym szpitalu. Jak