Wpis z mikrobloga

Hej Mircy,

Dziewczynę z mojej wioski zżera rak wątroby. Chemioterapia nie zadziałała i w tym momencie Ania jest pod opieką jakiejś kliniki. Nie znam jej osobiście, ale jej siostra walczy jak może zbierając pieniądze na FB i forach. Poniżej jej wiadomość z facebooka.

Kto może niech wpłaci na zrzutkę.. Serce się kraje jak widać jak dziewczyna się zmieniła pod wpływem choroby...

link do zrzutki

Jak część z Was wie od ponad roku opiekuję się moją młodszą siostrą, która w styczniu 2020 dostała potworną diagnozę: rak wątroby 4te stadium.

Od tamtej pory robimy wszystko żeby Anie uratować. Niestety chemioterapie nie zadziałały a jej organizm jest na wyczerpaniu.

Nie poddajemy się i skupiamy się teraz przede wszystkim na wzmocnieniu Ani, żeby dać jej szansę na kolejną walkę o zdrowie (bo jest fighterką, nie poddaje się).

Ania jest teraz pod opieką prywatnej kliniki, która pracuje nad wzmocnieniem jej organizmu poprzez podawanie leków wspierających system immunologiczny. Taka terapia niestety jednak dużo kosztuje.


#rak #nowotwory #smutnazaba #feels
krzaqx - Hej Mircy,

Dziewczynę z mojej wioski zżera rak wątroby. Chemioterapia nie...

źródło: comment_1618471610BhqfX7zXk1VqIfOpnVtQRq.jpg

Pobierz
  • 132
@krzaqx: podobno sprawa tutaj jest prosta - dziewczyna umiera i nic nie jest w stanie jej pomóc.

I teraz tak:

1) Napędzanie kabzy prywatnom szarlatanom zgodzimy się wszyscy, że jest wysoce nieetyczne

2) Zawsze można powiedzieć - "no ale daliśmy jej nadzieję do końca jej dni. To dużo dla niej. Mieliśmy ją tego pozbawic?"

To oczywiście indywidualna kwestia, ale ja osobiście wolałbym mieć wyłożoną kawę na ławę. Wykorzystałbym swoje ostatnie dni
Czemu? Bo sami placicie 2x woecej za to samo co na fundusz.


@Slimshader: bo na fundusz czekam na specjalistę 2 lata, a prywatnie, mam w tym samym mieście za kilka dni wizytę. Dziękuję, dopłacę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanHeniek45: Przecież prywatne kliniki też robią na NFZ, mogłeś trafić na tego samego dentystę prywatnie i na NFZ. Ja jednak też dzieciaki wysyłam prywatnie, bo na NFZ ostatnio wzięli za białą plombe 190zł dopłaty (zlodzieje, kufa mać), dowiedziałem się przy płaceniu i na wizytę miesiąc czekałem. A u prywatnego pod domem za całą wizytę biorą 150zl z białą plombą i wyzyta na 2 dzień.
@Lofi_Mrufka: immunoterapia (kosmicznie droga), inne eksperymentalne terapie, w tym personalizowane terapie genowe (plus możliwość dołączenia do badań kliniczncych różnych firm testujących nowe rozwiązania). Chemioterapia to taka podstawa jakby ale onkoterapia jest intensywanie rozwijana i celem jest zminimalizowanie chemii podawanej ogólnoustrojowo bo coraz więcej myśli się o samopoczuciu pacjenta i jego kondycji psychofizycznej a klasyczna chemioterapia jest leczeniem wyczerpującym.
@Slimshader: no, widze, że chłoniaka pokonali, ale poważniejszy rak został i nadal wojuje na wypoku. no to skoro tak zajebiście w polsce sie leczy nowotwory, to wyjaśnij proszę, dlaczego w polsce umieralnosć na n. złośliwe na 100 tys. mieszkańców wynosi 312, podczas gdy:
litwa - 289
norwegia - 252
szwecja - 235
finlandia - 215
włochy - 240
hiszpania - 227

W polsce na innowacyjne terapie onkologiczne przeznacza się 13-16 EUR
@aks_762 czy ty porownujesz gospodarke nimiec do polski ? Naklad pkb na polske i na niemcy? Tak. Bede nadal bronil onkologii. Bo za ten psi grosz ktory placimy mamy zajebista opieke. Nie bede sie z Toba kopal jak z koniem, bo ty masz swoje przekonania i nie zmienisz zdania. A ja jestem za stary zeby probowac. Takimi porownaniami mozesz zjechac kazda dziedzine medycyny. Nie tylko onkologie. Szacunki organizacji to nie sa twarde
@Slimshader: nie przesadzałbym niestety z onkologią na wysokim poziomie w polsce, np. kryteria wyłączenia z programu lekowego leczenia immunologicznego to #!$%@? kpina i zbrodnia (na przykład brak odpowiedzi według RECIST po 3 miesiącach - brzmi sensownie dopóki się nie zorientuje że odpowiedź w lekach immunologicznych następuje np. dopiero po 6 miesiącach a wcześniej to może wyglądać jak progresja mimo że w rzeczywistośc nią nie jest, no ale według prawa powinno się
@Slimshader:

czy ty porownujesz gospodarke nimiec do polski ? Naklad pkb na polske i na niemcy?


nie

Tak. Bede nadal bronil onkologii. Bo za ten psi grosz ktory placimy mamy zajebista opieke. Nie bede sie z Toba kopal jak z koniem, bo ty masz swoje przekonania i nie zmienisz zdania. A ja jestem za stary zeby probowac.


XD

ja mam fakty i liczby.

jak mawiał Hegel

Jeśli teoria nie zgadza się
Czemu? Bo sami placicie 2x woecej za to samo co na fundusz.


@Slimshader: Bo jak nie zapłacą, to #!$%@? czekają 5 lat na operację nowotworu, który nie leczony zabije w dwa.
wpłaty że zrzutki też można odliczać od podatku jak z siepomaga?


@valencianista: mozna, ale nie pamietam, czy przysylaja potwierzenie (musisz meic potwierdzenie do skorzystania z odliczenia).

siepomaga na koniec roku wysyla takie dokumenty, a zrzutka to nie pamietam.
@aks_762 tak, caly czas porownujesz onkologie do Niemiec. Pokazujesz liczby ale caly czas porownujesz nas do panstw lepiej rozwinietych. Gdzie tu sens?

I co mi daje raport onkologii robiony w polsce? Przeciez ja to wiem, ze jestesmy niedofinansowani. Ale nadal uwazam, ze onkologie mamy na wysokim poziomie.

Mysl sobie co chcesz. Fakty i liczby nie uratuja ci zycia.
@aks_762 no właśnie z siepomaga to wiem, bo wpłacam regularnie i na koniec roku jest ładne podsumowanie. Zastanawiam się jak to na tej zrzutce jest bo pewnie nie wszystko się liczy skoro tam można sobie zbierać na wakacje albo kurs prawa jazdy.
Mirki widzę że Wasze zdania są podzielone.. Jak pewnie zauważyliście, wyglada na to, że uzbierało się już więcej niz założenie zrzutki. Dodałem tego posta również dla zwiększenia zasięgu.. Ja sam na nowotworach się nie znam więc nie wiem czy przypadek beznadziejny czy jednak do uratownaia, ale jeśli dotrze to w zasięg wzroku kogoś kto może mieć jakiś pomysł na pomoc (a wiemy że na wykopie ludzi wybitnych nie brakuje), to chocby dlatego