Wpis z mikrobloga

@oczami_kuca: Gdy bronisz ludzi, pozory bez kontekstu nie mają znaczeni. Myślę że ikonowicz zachował się jak bohater, bo alternatywa czyli pozwolenie agresorom na spełnienie swoich zamiarów jest dużo gorsze. Przywódca musi wiedzieć jak trzeba się zachować w różnych sytuacjach, a ikonowicz pokazał że umie to bardzo dobrze. Dlatego myślę że to było bardzo kulturalne, bo uniknął krzywdy i może powstrzymał okrutników przed łamaniem prawa.
@JAI2L9LAD: @kuroszczur: @oczami_kuca:

Widzę, że KO robi choćby minimalne podrygi w stronę swoich centro-liberalnych korzeni. Powinni w końcu jasno się określić ideologicznie i ustalić, że Lewica to nic więcej jak bardzo dobry koalicjant PiSu. Minus religia, plus geje.

W 2015 roku nienawidziłem tej partii za zbyt małą liberalizację gospodarki. Dzisiaj debata publiczna dzięki PiSowi poszła w stronę tak głębokiego ścieku, że samo subtelne stwierdzenie, że być może państwa jest
@Tyraxor: Przecież PO to była partia centroliberalna przynajmniej od 2007 roku. Nie obniżali podatków tak jak obiecywali jeszcze w 2005 roku przed wyborami, nie obniżali socjali. Po prostu trwali przy pewnym konsensusie, dzięki któremu polska gospodarka dobrze się rozwijała.

Po 2015 skręcili w stronę populistycznej ekonomicznej lewicy, popierając choćby 500+ i resztę pisowskich socjali. Jeśli nadal będą na tym kursie, niech giną jak najszybciej.