Wpis z mikrobloga

wyczułem ostatnio u kotki (lvl 13) małe uwypuklenie w okolicach cyca. Udałem się do weta, ten powiedział, żeby chodzić obserwować, że prawdopodobnie to guzek i jeśli zacznie się powiększać, to wtedy przyjść. Przyszedłem dzisiaj, bo uznałem, że urus, wet przytaknął i kazał w poniedziałek stawić się na zabieg. Pytanie do osób, które miały podobne doświadczenia z pchlarzami - położenie kota na stół, bez wcześniejszych badań w celu upewnienia się, czy postawiona została właściwa diagnoza i czy kot jest wgl gotowy na cięcie jest racjonalnym podejściem ze strony weterynarza? Te badania są jakoś przeprowadzane na chwile przed zabiegiem, czy szukać innego? A poza tym, to jest to coś groźnego? Guzek jest niewielkich rozmiarów, nieznacznie się powiększył na przestrzeni tygodnia, bo wtedy został przeze mnie wymacany

#zwierzaczki #koty #kot #kitku #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #weterynaria
  • 5
@gizel: mój kocur ma guza/tluszczaka na karku. Najpierw biopsja pod narkozą. A narkoza dopiero po zrobieniu max 7dni wczesniej badan krwi, polecono mi tez pomiar ciśnienia z ogona, ew echo serca - ogolnie wskazane dla seniorów. Moj ma 10l
@swinka_morska: nic, tylko tyle, że ma być na czczo od popołudnia dzień przed zabiegiem. Jutro będę szukał innego weterynarza, bo zorientowalem sie troche bardziej w sytuacji i wiem jakie warunki musza byc spelnione przy takim zabiegu
Pytanie do osób, które miały podobne doświadczenia z pchlarzami - położenie kota na stół, bez wcześniejszych badań w celu upewnienia się, czy postawiona została właściwa diagnoza i czy kot jest wgl gotowy na cięcie jest racjonalnym podejściem ze strony weterynarza?


@gizel: Jeden rabin powie tak. Drugi powie nie.
U kotów nowotwory sutka bywają w 90% przypadków złośliwe. Zabieg chirurgiczny jest leczeniem z wyboru.
Czy kot jest gotowy - ja bym zalecił