Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali #lekarz #lekarzpoz co zna się na #koronawirus #covid19 szczepieniach ?

mam w tym tygodniu szczepienie z użyciem migty moderna 5G premium mRna vaccine. zrobiłem sobie przed weekendem badania i wyszło mi ponad 200 BAU/ml igG. #szczepic się czy anulować to, żeby ktoś inny mógł przyjąć w tym terminie wacynkę. wiem co mówi w tym przypadku polski rząd (sic) i że mogę teraz 90 dni odczekać ale kto by tam im wierzył - przecież dla nich wirus jest w odwrocie. nie wiem kiedy miałem infekcję. wynik jest dla mnie zaskoczeniem bo poszło bezobjawowo. dlatego poki mam kilka dni zapasu to wole zapytać lekarza ale mój rodzinny wyjechał na zanzibar a zanim dostane termin na teleporade to mi minie termin na szczepienie
  • 7
@wiem_wszystko: nie, nie trol, serio pytam :/
a te 241 (bo tyle naliczyli) to duzo czy mało? ziom teraz miał sarsa z wszystkimi mozliwymi objawami i u niego nabiło ponad 700. wiec myslałem ze u mnie to mało i ze juz w tendencji spadkowej są. są wogole na to jakies normy ile to jest duzo a ile nie bo nie moge nigdzie wyguglac
@Thunderball: nie ma informacji czy duzo czy malo. Zobacz na kartce jaka jest norma ze posiadasz przeciwciala. Jak 1 jednostka to masz 200 razy wiecej. Chyba wsyatrvxajaco. Ale to nie jest porada lekarska. Jak.mozliwosc.sie.zaszczepic i chcesz to to zrob tyle.
@wiem_wszystko: na kartce jest info ze jak mniej niż 38 BAU/ml to negatywny i nie ma przeciwciał.

Wiec moje to 6x wiecej ale typ z roboty co ma 700 to 3x wiecej niż ja a jest starszy z 10 lat. Wyczytałem, że po aplikacji mRna w dwóch dawkach ludzie mają nawet i 2500 BAU (są też tacy co mają i 100 bo organizm juz nie odpowiada tak jak u młodszych roczników).