Wpis z mikrobloga

Oto jest protokół niby z Inpost dotyczący mierzenia i ważenia przesyłek. Takie coś dzisiaj dostałem od #apaczka. Protokół bez podpisu nie wiadomo kto wystawił może sama Apaczka sobie coś takiego napisała.
Dwie reklamacje odrzucone konto w tym momencie będzie zablokowane bo jeśli nie zapłacę za tą reklamację to zacznie się proces windykacji. Zastanawiam się gdzie z tym uderzyć? Rzecznik Praw Konsumenta? Czy nie płacić i czekać na jakąś rozprawę sądową?

Na dzień dzisiejszy -200zł na koncie od 25 marca zacząłem robić zdjęcia przesyłek, żeby mieć się czym bronić. Czekamy w takim razie na reklamacje, gdzie dowodem jest zdjęcie przesyłki. Ciekawe czy odrzucą.

#kiciochpyta #inpost #brokerkurier #kurier #kurierzy #prawo

Czy robimy Efekt Streisand dla Apaczka?
rybeczka - Oto jest protokół niby z Inpost dotyczący mierzenia i ważenia przesyłek. T...

źródło: comment_1618826408JjYM9gOS2Nm9Do2LFiXpQu.jpg

Pobierz
  • 15
@rybeczka: zacznijmy ze apaczka to oszuści, raz naliczyli mi w sumie ok 100 zl za to ze niby byly wymiary przekroczone (kazda paczka byla wczesniej mierzona aby dobrac skrytke)
@r3kc4H: wydruk z dupy i odpowiedź apaczka:
Decyzja została przesłana przez przewoźnika w takiej formie. Jak wspomniałam wcześniej przesyłka została zweryfikowana przez sorter na magazynie a nie przez kuriera.

Art 48 prawa przewozowego:
(...)

2. Sprawdzenia dokonuje się w obecności nadawcy, a jeżeli wezwanie go nie jest możliwe albo gdy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, przewoźnik dokonuje sprawdzenia w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności.

(...)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: To ja byłem tym sorterem, teraz sobie przypominam, że wymiary i waga paczki była ok, moja pomyłka. Możesz im screena z wykopu wysłać. Będzie wyglądać tak samo legitnie jak ten ich "protokół" XD Wał jak nic, ciekawe ile tysięcy miesięcznie wyłudzają od ludzi...