Wpis z mikrobloga

Ciężko będzie komukolwiek wygrać na "suche" dane/benchmarki z nowym iPadem Pro, jako tablet. Nie istnieje drugi SoC z takimi możliwościami a nawet jakby nie ARM to desktopowy i9 nie włożysz do tak malutkiej obudowy.

M1 na Single Thread radzi sobie spokojnie z Intel Core i9-9900K a ogólnie nawet z Intel Core i7-10750H.

Qualcomm musi kombinować jak z MS chcą na ARM coś zrobić razem. To co zrobili obecnie to raczej odpadki. M1 obecnie pokonuje Snapdragona 8cx, nawet w robiąc wirtualizację Windows gdzie ma obniżoną wydajność.

To wszystko się rozkręci mocniej jak Apple przestanie wypuszczać produkty z innym niż ich procesorem + wyjdzie nowa generacja m1 - wtedy problem z natywnymi aplikacjami się skończy.

#apple #macbook
  • 43
A zawsze można zwrócić po 14 dniach, jeśli faktycznie nie daje rady ¯_(ツ)_/¯


@xandra: Wiem ale po paru takich próbach na konkurencji już mi się odechciało. Konkurencyjne rozwiązania jak sama widzisz za 12 tysięcy a nawet testowaliśmy tablet za 22 tysiące nadal działają gorzej w moim przypadku niż tablet od Apple za mniej niż połowę czyli koło 5 tysięcy. Przy M1 w tablecie całkowicie już uciekną konkurencji, w wielu spokojnie wyprzedza
@xandra:

Pilnuj swojego nosa, każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie,

Ale Ty nie wyrażasz swojego zdania, tylko wymyślasz alternatywną rzeczywistość wypowiadając się o sprzęcie, którego nie miałaś nawet w rękach i na który Cię nie stać.
@xandra: nie, i nawet tego nie kupię, bo nie potrzebuje takiego mocnego ipada, syn gra na 6th w minecrafta i na razie wystarcza, ale to nie powód żebym pisał innym żeby nie kupowali bo to gowno. a wiesz czemu? bo gowno mnie obchodzi co kto kupuje i co się komu podoba. a Ciebie piecze, chociaż nadal uważam ze jesteś pryszczatym trollem. normalni ludzie doglądają swojego biznesu a nie kopią się na
@Zelber: I cyk na czarno dzbana, który chce szpanować przepłaconym sprzętem xD

@skorpion666: Nie mireczku, graficzka, zawodowa i kompozytorka :)

@devones: Ogólnie nie interesował mnie ten temat, bo za dużo nie rysuję, a już na pewno nie w łóżku :)
@xandra: piwniczek to Twoja stara, chowała się razem z ziemniakami. ziemniaki wykiełkowały, a jeden kieł to właśnie ona. lecisz na czarno, szkoda mi czasu na Twoje rzyganie biedackiej graficzki i kompozytorki :) elo leszczu
@skorpion666: Dupa zabolała, bo się kredytów nabrało, nerek nasprzedawało, a tu ktoś śmie krytykować, cytuję "szkaować", jpd, co za dzban, i na nic więcej jak ad presonam nie stać xD
@skorpion666: Btw kiedyś prowadziłem z naszą "koleżanką" dyskusje dotyczącą zarządzania kolorem na Windowsie i macOS.
Wnioski można traktować dwojako ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli to Ona miała rację, to znaczy, że wie więcej niż firma EIZO zajmująca się od XX lat produkcją profesjonalnych monitorów graficznych.
Jeżeli to ja miałem rację, to naprawdę mnie nie dziwi, że jej na ten sprzęt po prostu nie stać.
@elon_w_zbozu: iPad Pro nie jest drogi, widzisz wyżej xandra podała przykład jakiegoś tabletu za 12 tysięcy który był u nas - nadal gorzej spisuje się niż iPad za 5-6 tysięcy w tym konkretnym przypadku. Tablet za 22 tysiące również miał problemy z 16K rysowanie + 200 warstw więc nawet nowy iPad z M1 jest tani. Jeżeli jeszcze dla kogoś jest to narzędzie pracy i zwraca się kilka razy to ...

Najlepszym
@Voltix: Jak każdy tablet z minihdmi czy większość telefonów z andkiem, i można to było robić przynajmniej od 9 lat, także parafrazując pewne powiedzonko: "jak ty mi Wąski nie zaimponowałeś teraz" xD Cieszycie się rzeczami, które konkurencja ma od dawna, bardzo dawna.
@Voltix: Dlaczego mnie obrażasz ignorancie? Tak, dziś tablet jest wydajniejszy od sporej ilości kompów. Tyle, że za tę cenę, kupię dwa równie wydajne PC z dedykowanymi kartami graficznymi xD Też mi osiągnięcie xD Co za patafianin.
Przykład: https://www.wykop.pl/wpis/53664863/zawolaj-ktos-highlander-bo-wielki-lol-xd-amd-ryzen/
2,7k za kompa + jakieś 1k za monitor 4k, 24", i co powiesz ;)

Po co mi zabawka, na której można ewentualnie rysować w miarę wygodnie? Reszta apek służy głownie do rozrywki. I
@xandra: Bo ty zaczelas to robic wczesniej wobec kogos innego. Ok i tego kompa mozesz odlaczyc i zabrac np. do pociagu, czy autobusu, kawiarni i sobie wygodnie palcem starowac xDDDD Dawno sie tak nie usmialem xDDDDDDDD
@Voltix: Do kogo? Pytałam uprzejmie po co mi taka moc w tablecie i się na mnie rzuciło stado hien.

A po co? Mam lapka od tego, na którym mogę normalnie pracować, używając pełnych wersji aplikacji, a od rozrywki, czy Neflixa telefon (z którym mogę rozmawiać po polsku xD), i który mogę podłączyć do TV np w hotelu ¯\_(ツ)_/¯
@xandra: Dopiero co pisalas, ze mozesz sobie skompletowac PC, a teraz mowisz, ze go nie potrzebujesz. Dlatego ludzie maja z ciebie beke, bo jestes jakas cofnieta w rozwoju.

Wyzywalas wczesniej od dzbanow dzbanie xDDDD