Wpis z mikrobloga

Nie znam się za bardzo, więc Was zapytam:

Czy ściana, w którą wmurowane są schody jest ścianą nośną?
No bo jeżeli tak, ale kilka stopni zostało wbudowane w zamurowane drzwi to wtedy to już nie jest element nośny? Czym zostały zabudowane drzwi?
A jeśli nie to z czego jest ta ściana? I czy jest ona cała zbrojona czy tylko przy schodkach?
Zajarałam się tagiem #stepujacybudowlaniec i robię doktorat z budownictwa XD i jestem po prostu ciekawa kilku rzeczy, żeby móc razem z Wami dywagować czy to jebnie czy też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FejsFak ?

#budownictwo #kiciochpyta
s.....s - Nie znam się za bardzo, więc Was zapytam:

Czy ściana, w którą wmurowane ...

źródło: comment_1619082168vzulLc1jx7zPyzvIGHvIeQ.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
to jakim cudem ktoś jeszcze twierdzi że to nie jebnie? xD nie mówię że przy pierwszej, drugiej czy piątej próbie obciążeniowej ale za kilka miesięcy czy lat to zacznie pękać xD


@send_nudles: no właśnie dlatego tag jest taki popularny - siedzisz sobie w domu, pijesz herbatkę i czekasz kiedy jebnie xD
Popatrz wpisy FejsFaka, bo na tagu za dużo śmieci, dość dobrze udokumentował zdjęciami tę abominację.

  • Odpowiedz
no właśnie #!$%@? powiedzmy ze ścianą, ale on w te drzwi wsadzał to zbrojenie (o ile wsadzał) i mi się wydaje, że o ile ściana to wytrzyma to te zamurowane drzwi jebną


@send_nudles: jebną szybciej. Sciana też, ale te drzwi to kompletne xD Czasem mam wątpliwości, czy to dzieje się naprawdę, czy koleś jest genialnym trollem, który ma za dużo wolnego czasu i betonu xD
  • Odpowiedz
Wy się podniecacie tymi schodami ale nikt nie przewidział jednego.
Każdy stopień zostanie podparty jakimś patykiem albo kantówka i będzie pomalowany gruntem vidaron co by korniki nie #!$%@?ły.
  • Odpowiedz
@send_nudles: Ja jestem najbardziej ciekaw jednego: gdzie te schody mają dalej iść, do jasnej anielki?! Dalej do przodu nie, bo ściana. W prawo nie, bo ściana. W lewo by mogły, ale jest otwór drzwiowy, więc tam nie. Dodatkowo, między ostatnim stopniem a sufitem ktoś wyliczył że jest chyba 1,4m...
  • Odpowiedz
  • 3
@send_nudles nic nie jebnie, co najwyżej zacznie pękać. Jak skoczysz studja to nie takie coś się widuje, w konstrukcjach stalowych to dopiero są "historię" silikon zamiast spawów a całe galerie już lata stoją xD
  • Odpowiedz
@send_nudles Zawsze gdy widzę kolejne wpisy tego typa to zastanawiam się czy to się dzieje naprawdę, czy też to jakiś troll i performance, albo ewentualnie czy matrix w którym żyjemy wywala dziwne błędy. Takiego contentu na mirko jeszcze nie było.
  • Odpowiedz
najgorsze, że pewnie się o tym nie dowiemy, bo autor schodów ma ego #!$%@? w kosmos i może nie chcieć przyznać się do porażki


@send_nudles: dowiemy się, bo pewnie autor się na tych schodach kiedyś zabije. On tam chyba jeszcze będzie fragment stropu wycinał, tak, ten kawałek nad schodami. Co może pójść nie tak? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: ktoś w komentarzu wyżej pisał - długość stopnia 90 cm

@ideprostoniebiorejencowzadnych: Z drugiej strony to jak mu jakieś zbrojenie wystawało, to je uciął. Na tą chwilę mamy do czynienia z ciężarem własnym, a próby obciążeniowe były wykonywane na najniższym stopniu.
OP mówił, chyba na filmiku z pierwszych testów, że chyba będzie jakoś wzmacniać ścianę z drugiej strony.

Post ze zbrojeniem: https://www.wykop.pl/wpis/56590157/obiecane-zbrojenie-postanowilem-jednak-skrocic-sze/
Ściana z drugiej strony: https://www.wykop.pl/wpis/56594089/prosiliscie-o-druga-strone-sciany-stepujacybudowla/
Ściana z drugiej
  • Odpowiedz