Wpis z mikrobloga

Nie znam się za bardzo, więc Was zapytam:

Czy ściana, w którą wmurowane są schody jest ścianą nośną?
No bo jeżeli tak, ale kilka stopni zostało wbudowane w zamurowane drzwi to wtedy to już nie jest element nośny? Czym zostały zabudowane drzwi?
A jeśli nie to z czego jest ta ściana? I czy jest ona cała zbrojona czy tylko przy schodkach?
Zajarałam się tagiem #stepujacybudowlaniec i robię doktorat z budownictwa XD i jestem po prostu ciekawa kilku rzeczy, żeby móc razem z Wami dywagować czy to jebnie czy też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FejsFak ?

#budownictwo #kiciochpyta
s.....s - Nie znam się za bardzo, więc Was zapytam:

Czy ściana, w którą wmurowane ...

źródło: comment_1619082168vzulLc1jx7zPyzvIGHvIeQ.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
Gdyby chociaż do tego co obciął dospawał jakieś pionowe pręty albo dolał jakiś beton, wiem że i tak słabo ale rozbierając czasem coś w starych domach widzi się takie "ślęczki" że na pierwszy rzut oka powinny się dawno zawalić a stały kupę lat, w tym przypadku nie wróżę tym schodom ani tej ścianie dobrze, to j.bnie.
  • Odpowiedz
Wyobrażam sobie materiał w telewizji, jest godzina 20, przełączacie kanał na kolejny a tam czerwony pasek, live prosto z prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych. Grupa ratownictwa technicznego z Warszawy na miejscu katastrofy. Wypowiada się dowódca prowadzący akcję straży pożarnej. Z jego relacji dowiadujecie się że ściana nośna runęła, tym samym powodując katastrofę budowlaną. Psy poszukują ludzi, sąsiedzi wypowiadają się że sąsiad prowadził remont w mieszkaniu i mówił dzień dobry na ulicy. W toku
  • Odpowiedz
@send_nudles: @Edi93: @przedzabawa: @Paczek_w_masle: Z proporcji wychodzi, że stopnie mają 90x28,5x8,5.

Nie ma co robić obliczeń, to coś nie powinno zostać dopuszczone do użytku. W wypełnieniu drzwi po kilku tygodniach pojawiły się spękania na długość cegły, stopnie nie mają podstawowego wieńca przez co uginały się podczas podskoczenia a ścianka nośna 19cm zaczęła drgać (swoją drogą bardzo mądrym było skakać po pracującym betonie na kilka dni po zalaniu). Moim
zsuiram2 - @sendnudles: @Edi93: @przedzabawa: @Paczekw_masle: Z proporcji wychodzi, ż...

źródło: comment_1619104909J5g58Q4XxzXtReyXAveMIr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@zsuiram2 lewitujace słupy wpłyną pozytywnie na strop, a na piętrze jest strefa nocna, to tam nikt nie będzie szalał.
Wszystko calculated ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ideprostoniebiorejencowzadnych: Mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić by jebło, ale bez wątpienia istnieje takie ryzyko.
Fejsfak ostatnio wykonał próbę obciążeniową z 10 workami cementu. Mamy 1cm odkształcenia przy 3 osobach na stopniu, bez uwzględniania równomiernego rozkładu obciążenia w przypadku cementu.

u góry oś wzdłuż linii belki, u dołu łuk po ugięciu
zsuiram2 - @ideprostoniebiorejencowzadnych: Mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić b...

źródło: comment_1619109677ueERgfVvP9cq8ZsnvKZw0Q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz