Wpis z mikrobloga

Panowie jaki router wifi do 200zł kupić? Zależy mi przede wszystkim na jak najmocniejszym sygnale wifi ponieważ w moim domku jednorodzinnym są dość grube ściany.
Odpowiadając od razu na większość komentarzy, tak wszystkie komputery mają sygnał po kablu LAN. Chodzi mi tutaj głównie o zasięg dla #telefony i #laptopy działających "na kolanach". Dom jest dość duży i wiem że nie wszędzie taki zasięg uda się uzyskać, ale zależy mi na jak największym. Na co patrzeć przy kupnie, na ilość anten czy na inne parametry?
#kiciochpyta #komputery #pcmasterrace #internet #wifi #router #technologia #elektronika #hardware
Pobierz fifrak - Panowie jaki router wifi do 200zł kupić? Zależy mi przede wszystkim na jak n...
źródło: comment_16190873098tZUYby30ajg3CjCRKb0Tx.jpg
  • 10
@Gronbar: Niestety 200zł to maksymalny budżet, czytałem o technologii kierunkowego przesyłania sygnału i Beam Forming może ktoś się wypowiedzieć jak działa ta opcja w routerach w tej cenie?
@lewkanapowy: chyba nie warto bo mój dostawca internetu oferuje jedynie jakiś ubogi router, w którym z poziomu klienta nie mogę nawet hasła zmienić.
Niestety nie jest to duża firma typu UPC czy Orange a bardziej coś w stylu Janusz-światłowody.
Jeśli ubogi router ma wolne wyjście LAN to do tego wyjścia podłączamy drugi router który będzie access pointem tworzącym Wi-Fi w innym miejscu domu. U mnie to się sprawdza - ale co kto woli... ¯\_(ツ)_/¯