Wpis z mikrobloga

No to co mirki, kopiemy tą #chia na potęgę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio piszę by pokazać jak to mniej więcej wygląda.
Szkoda mi SSD do plotowania (Plotowanie czyli przygotowanie działki), więc skorzystałem dla próby z HDD.Całkowity czas tworzenia jednej działki 100gb zajeło 18h.Przeiwydywany czas do zdobycia jednego XCH to 3 lata xDDDDD
Wiadomo więcej działek skroci czas no ale wychodzi na to, że jedną działkę na dzień można przygotować na HDD
#kryptowaluty
Naitsybes - No to co mirki, kopiemy tą #chia na potęgę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio pi...

źródło: comment_1619192018IPy10g1L2UONBGAUDDdvvb.jpg

Pobierz
  • 11
@Naitsybes: mnie ciekawi jak jest z opłacalnością, powiedzmy 12 tb w dyskach to jakieś 1100 złoty, nawet powiedzmy że montujemy to u siebie w komputerze, z tych 12tb idzie wyciągnąć jakieś 110 plotów powiedzmy, to daje 5,56 XCH miesięcznie xD po jakimś pół roku może dopiero się zwróci, ciekawe jak te hdd'ki będą się sprawowały po takim czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@grubypajonk no właśnie też mnie to zastanawia, że tyle kasy teraz ludzie inwestują a nie wiadomo po ile taki XCH będzie wgl chodzić, co do hdd to jak już zrobisz tą działkę To pozniej zużycie hdd jest niewielkie także jeśli będą to serwerowe hdd to powinno to być całkiem trwałe.Zwlaszcza że przy takich dużych pojemnościach ludzie tworzą działkę na ssd a później tylko przerzucają gotową na hdd.