Wpis z mikrobloga

Mirki mam pewien problem, na który nie mogę znaleźć odpowiedzi dosłownie nigdzie.
Mam #internet od #vectra i modem technicolor. Do niego podłączone przez kabel sieciowy kilka urządzeń.
W celu zwiększenia zasięgu pociągnąłem przewód sieciowy piętro niżej i podłączyłem do wejścia WAN w starym routerze #tplink dwr116. Po odpowiednim skonfigurowaniu router nie daje Internetu po wifi. Pisałem do vectry ale dosłownie olali temat. Jest to związane pewnie z blokadami nakładanymi przez Vectrę. Macie może jakieś rozwiązanie?

#hardware #siecikomputerowe #sieci
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@banczykos:

Macie może jakieś rozwiązanie?


Rozwiązanie umowy z vectra

rozumiem, że po wifi nie dziala z routera, ale po kablu z routera prądzi? Jeśli nie, to maskę podsieci zmień w routerze np. na 192.168.11.1(przedostatni blok, np. 11), żeby byla inna niz w modemie
@szalony_jozef: mam jeszcze jedne pytanie do Ciebie. Łączę się z WIFI od Vectry. I jak dostać się do routera i ewentualnych urządzeń podłączonych do niego z tej wyższej sieci? Jak normalnie wpisuje adres 192.168.11.1 to nie wykrywa...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banczykos: Mialem vectre i z niej zrezygnowalem, ale do części ustawień modemu vectry da się dostać przez panel klienta na ebok.vectra.pl, nie pamietam tylko jakich niestety. Reszta poblokowana dla przeciętnego oplacacza abonamentu ;) Trzeba byłoby zadzwonić i prawdopodobnie się tłumaczyć po co i na co ci te rzeczy...

A! I jak będziesz kończyć umowę to strzeż protokołu zdania sprzętu jak oka w głowie! Chcieli ode mnie skosic ponad 7 stowek za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banczykos: aaa, i jeszcze: 192.168.11.1 to nie byl zasem adres tamtego routera? Modem vectry nadal powinien miec 192.168.1.1 jesli nie zmieniales, ale powinno ci chyba wyskoczyc logowanie admina wtedy

Przy 192.168.11.1 wyskoczyć ci cos powinno jesli polaczysz się z tym routerem po wifi/kablu
@szalony_jozef: sprawa na chwilę obecną wygląda tak:
1. Gdy łączę się przez WIFI dlink (adres routera 192.168.11.1) to mogę połączyć się z routerem Vectry (192.168.0.1) i innymi urządzeniami, mianowicie serwerem NAS 192.168.11.53.

2. Gdy łączę się z WIFI Vectry to nie mogę nigdzie wejść po IP, jedynie w router VECTRY 192.168.0.1 do którego dostępu oczywiscie nie mam.

Czy, muszę coś ustawić w dlinku, żeby łącząc się przez VECTRE móc wejść w
@banczykos: Adres routera widziany przez modem vectry raczej nie będzie ten sam jak w jego podsieci. Router jest klientem sieci modemu vectry i żeby z sieci vectry się do niego dostać trzeba wpisać adres z tej sieci, sieć vectry nie ma bezpośredniego dostępu do adresów podsieci routera. Jeżeli modem vectry ma adres 192.168.0.1, to wtedy router stamtąd widziany powinien mieć adres 192.168.0.X. Prawdopodobnie musiałbyś poprzypisywać w routerze porty do konkretnych urządzeń,